Rubriky:

Evropské ligy

Slováci oslavují fotbalového "fantoma" Mintála z Norimberku

23. května 2005 11:12 - PRAHA

Titulní stránky slovenských listů v pondělí zaplavily fotografie fotbalisty Marka Mintála z Norimberku, který se s 24 vstřelenými góly stal králem střelců německé bundesligy. "Slovák je králem střelců Německa", "Máme krále Marka I.", "Fantom Mintál to dokázal" nebo "Kanonýru kanón", oslavuje místní tisk rodáka ze Žiliny.

 

FC Norimberk

"To si zaslouží potlesk na otevřené scéně. Mintál se stal historicky prvním Slovákem, který má korunu nejlepšího kanonýra v některé z nejprestižnějších lig ve světě," připomíná Nový čas.

Podle Športu by se na první pohled mohlo zdát, že něco podobného se může stát pouze v pohádce. Skutečnost, že nejlepším střelcem bundesligy se stal fotbalista ze Slovenska ale doopravdy není výplodem fantazie. "Paráda. Mintál se zapsal do historie. Nejenom té slovenské, ale i německé. Zařadil se k nezapomenutelnému Gerdu Müllerovi či Jürgenu Klinsmannovi," dodává deník.

List Sme upozorňuje, že největší legionářský úspěch slovenského fotbalu v éře samostatnosti se od soboty spojuje se jménem Marek Mintál a městem Norimberk. Sedmadvacetiletý fotbalista získal navíc titul nejlepšího střelce v zemi, která bude příští rok pořádat mistrovství světa.

"V sobotu ležel Mintálovi fotbalový Norimberk u nohou. Po zápase dlouze pózoval fanouškům s trofejí. Následovalo mohutné skandování. Úplně poslední v sezoně, která vejde do historie s přívlastkem mintálovská," dodává Sme.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy