Rubriky:

Evropské ligy

Bývalý kouč Slavie dostal padáka. Pastoor ale nařčení odmítá a chce svůj post zpět

20. září 2014 12:09 - Alkmaar

Alex Pastoor vládl ještě v minulé sezóně lavičce fotbalové Slavie. Kvůli nabídce z nizozemského Alkmaaru ale v létě svůj post v Edenu opustil a zamířil zpátky domů. Příliš šťastný návrat to však nebyl. Již po necelých třech měsících dostal od vedení vyhazov a navíc z velmi ožehavého důvodu. Pastoora totiž obvinil technický ředitel klubu Earnest Stewart z úniku citlivých informací o zdravotním stavu předchůdce Marca van Bastena do médií. Trenér to podle agentury Reuters označil za obrovskou urážku a žádá zpět slíbenou funkci nového hlavního kouče.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Sedmačtyřicetiletý Pastoor, který na jaře působil necelé tři měsíce ve Slavii a těsně ji zachránil v první lize, měl nahradit Van Bastena na postu hlavního kouče. Legendární bývalý útočník se tento týden vrátil do Alkmaaru po zdravotní pauze s tím, že se přesune do role asistenta, protože už nechce být vystaven přílišnému stresu.

Devětačtyřicetiletý trojnásobný držitel Zlatého míče přišel do Alkmaaru před sezónou a podepsal dvouletou smlouvu. Po červencovém úmrtí otce měl však podle médií problémy s bušením srdce, které může být vyvoláno stresem, může ale jít například i o příznaky tachykardie či nesprávné funkce štítné žlázy.

Stewart nyní obvinil Pastoora z toho, že se informace o Van Bastenových problémech dostaly na veřejnost. „Jsem si tím jistý. Nikdy jsem neřekl, že to prozradil Alex Pastoor, ale podle mě byl zapletený do vynesení těch informací. Mluvil jsem s ním o tom. Je to velké zklamání, zvlášť když někomu věříte," řekl Stewart nizozemské televizi.

Ve čtvrtek vedení AZ oznámilo, že Pastoor v klubu končí, protože nesouhlasil s nabízenými podmínkami angažmá v roli hlavního kouče. „Je to otázka mravní integrity," uvedl nyní Stewart.

V nedělním utkání proti Zwolle mají vést Alkmaar druhý dosavadní asistent Dennis Haar a Van Basten.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy