Chelsea získala skalp AC Milán

FOXBORO

Další vítězství v přípravě na novou sezónu Premier League si připsali na konto fotbalisté londýnské Chelsea. Hráči letošního mistra nejvyšší anglické soutěže porazili na soustředění ve Spojených státech finalistu letošní Ligy mistrů AC Milán 1:0. Jediný gól utkání zařídil už ve 12. minutě dalekonosnou střelou Nizozemec Arjen Robben.

Brankář londýnské Chelsea Petr Čech

Oba čeští fotbalisté se v sestavě Chelsea objevili v druhé půli. Jiří Jarošík si zahrál posledních 12 minut, když vystřídal Carltona Colea, brankář Petr Čech odchytal celý druhý poločas a stejně jako jeho konkurent Carlo Cudicini neinkasoval. Oba ale měli značně ulehčenou úlohu, neboť milánští střelci nedokázali ani jednou zamířit mezi tři tyče.

V sestavě italského celku se neobjevil kanonýr Andrej Ševčenko ani jeho spoluhráči Inzaghi, Kaká či nově příchozí Gilardino. Bývalý člen milánského útoku Hernán Crespo naopak už hájil barvy Chelsea.

Vedle Robbena se mezi střelce mohli zapsat také Lampard a Drogba, ale své šance neproměnili. Islanďanu Gudjohnsenovi rozhodčí branku kvůli ofsajdu neuznal.

V druhém poločase vzbudila největší rozruch nová akvizice Chelsea Shawn Wright-Phillips, který se objevil v sestavě anglického mistra poprvé od příchodu z Manchesteru City. Svou premiéru mohl oslavit gólem, ale největší šanci týmu v druhé půli neproměnil.

V rámci amerického turné čeká anglický klub ještě jeden zápas s AC Milán, hrát se bude 31. července. O dva dny dříve nastoupí Chelsea s D.C. United.