Guingamp - PSG 1:0Marseille i Paris St. Germain ve francouzské lize prohrály

Paříž

Nejlepší dva týmy francouzské fotbalové ligy utrpěly v 18. kole porážky. První Olympique Marseille podlehl ve šlágru v Monaku 0:1. Paris St. Germain předtím zaznamenal první prohru v sezoně na hřišti Guingampu, kde rovněž padl jediný gól.

O osudu utkání na hřišti Guingampu rozhodla brzká branka Jérémyho Pieda, který se hlavičkou z 11. minuty zasloužil o první ligovou porážku PSG v ročníku. Hosté i přes řadu šancí neskórovali a navázali na prohru ze středečního utkání Ligy mistrů v Barceloně (1:3).

Příležitost navýšit svůj náskok v čele tabulky tak dostal ve večerním utkání Olympique, který ale počtvrté v sezoně vyšel gólově naprázdno, i když měl většinou víc ze hry. Jediným úspěšným střelcem byl na druhé straně v 67. minutě portugalský záložník Bernardo Silva.