V bundeslize padlo na hřišti Frankfurtu devět branek

Devět branek viděli fotbaloví fanoušci ve Frankfurtu, kde jejich tým porazil v 10. kole německé bundesligy Kolín nad Rýnem 6:3. Už v 2. minutě se prosadil domácí Amantidis, po dalších rychlých gólech Streita a Rehmera to v 8. minutě bylo 2:1. Hosté prohráli poločas 1:4, v druhé půli pak dokázaly oba týmy přidat ještě po dvou brankách.

Bayern Mnichov si v domácím prostředí snadno poradil s Duisburgem. V poločase už favorit vedl 2:0, po změně stran se střelecky prosadili ještě Santa Cruz a v nastaveném čase Pizarro. Dosud vedoucí Brémy zato nedokázaly vyhrát v Hannoveru, za který odehrál celý zápas český útočník Jiří Štajner.

Norimberk přišel v závěru zápasu s Bielefeldem nejprve o výhru a pak i o remízu. V 84. minutě dostal domácí do vedení 2:1 Chorvat Banovič, ale o čtyři minuty později vyrovnal Leon, který byl v tu chvíli na hřišti pouhé dvě minuty. Dokonalý obrat pak završil v 90. minutě Zuma. V utkání se předvedli hned tři čeští hráči: za hosty nastoupili exolomoučtí Kobylík s Kučerou a v domácím dresu se představil reprezentační záložník Jan Polák, jehož tým je stále na dně tabulky.

Německo - 10. kolo:
Hannover - Brémy 0:0, Norimberk - Bielefeld 2:3 (2. Reinhardt, 84. Banovič - 35. Fink, 88. Leon, 90. Zuma), Bayern Mnichov - Duisburg 4:0 (27. Ballack, 33. Zé Roberto, 59. Santa Cruz, 90+1. Pizarro), Wolfsburg - Schalke 0:0, Frankfurt - Kolín n. R. 6:3 (2. Amanatidis, 8. Rehmer, 28. Chris, 35. Köhler, 78. Meier, 89. Čcha Tu-i - 5. Streit, 54. Podolski z pen., 90. Alpay), Mönchengladbach - Kaiserslautern 4:1 (11. Strasser, 32. Fakiri, 45+1. Kluge, 86. Neuville - 14. Sanogo), Hertha Berlín - Mohuč 3:1 (6. a 34. Marcelinho, 67. Pantelič - 71. Friedrich).
Tabulky a statistiky soutěže najdete ZDE

Fotbalisté Wiganu se při svém senzačním tažení anglickou ligou vyhoupli už na čtvrté místo. Nováček soutěže, který ještě před osmi lety hrál čtvrtou ligu, dnes zvítězil 2:0 na hřišti Aston Villy a v tabulce jsou před ním pouze Chelsea, Charlton a Tottenham. Domácím chyběl útočník Milan Baroš, který si stále léčí poraněnou achilovku. Patrik Berger nastoupil na závěrečných dvacet minut, ale k vyrovnání nepomohl.

Souboj o druhé místo na Old Trafford skončil remízou 1:1, po které se udrželi v pozici nejbližších pronásledovatelů Chelsea hráči Tottenhamu. Manchester United poslal záhy do vedení Silvestre, ale hosté po přestávce vyrovnali zásluhou Jenasovy trefy z volného kopu.

Henry se tentokrát neprosadil

Po překvapivé porážce na hřišti West Bromwiche se u svých fanoušků rehabilitovali fotbalisté Arsenalu, i když Manchester City porazili jediným gólem. Jeho autorem byl Francouz Pires, který skóroval v 61. minutě z penalty. Brzy nato mohl ze stejné situace zvýšit, ale podruhé neuspěl. Kanonýr Henry se po dvoubrankovém představení na Spartě dnes neprosadil.

Dál se trápí Birmingham, který prohrál 0:2 na půdě Blackburnu a stále okupuje sestupové pozice. Český záložník Jiří Jarošík nastoupil za hosty od 70. minuty.

Anglie - 10. kolo:
Arsenal - Manchester City 1:0 (61. Pires z pen.), Aston Villa - Wigan 0:2 (32. vlastní Hughes, 83. Mahon), Fulham - Liverpool 2:0 (30. John, 90+2. Boa Morte), Manchester United - Tottenham 1:1 (7. Silvestre - 72. Jenas), Blackburn - Birmingham City 2:0 (49. Dickov z pen., 81. Bellamy), Portsmouth - Charlton 1:2 (14. Dario Silva - 61. Ambrose, 77. Rommedahl).

Čeští fotbalisté Michal Pospíšil a Rudolf Skácel zajistili týmu Heart of Midlothian výhru 2:0 nad Dunfermline v 11. kole skotské ligy. Edinburgské mužstvo nerozhodil ani fakt, že po sporech s majitelem klubu těsně před zápasem skončil trenér George Burley a v dnešním utkání je vedl mládežnický kouč.

Hearts rozhodli o deváté výhře v sezoně slepenými góly na začátku třetí desetiminutovky. V 21. minutě nahrál Pospíšil nejlepšímu střelci soutěže Skácelovi, jenž favorita poslal devátou trefou v sezoně do vedení. O dvě minuty později se Pospíšil podruhé ve Skotsku prosadil sám a levačkou stanovil konečné skóre. Na prvním místě tabulky mají nyní Hearts šestibodový náskok před Celtikem, jenž hraje v neděli na hřišti Kilmarnocku.

Skotsko - 11. kolo:
Aberdeen - Hibernian 0:1, Falkirk - Dundee United 1:3, Hearts - Dunfermline 2:0, Livingston - Inverness 1:1, Glasgow Rangers - Motherwell 2:0.

Útočník Luca Toni zničil hattrickem fotbalisty Parmy a rozhodl o výhře Fiorentiny v osmém kole italské ligy 4:1. S devíti trefami italský reprezentant kraluje střelcům v Serii A.

Toni zvýšil po hodině hry už na 4:0, vzápětí se hostům povedlo alespoň zmírnit debakl. Na vítězství Fiorentiny se podílel i Tomáš Ujfaluši, který odehrál v obraně celý zápas. Jeho tým je před nedělními duely třetí v tabulce.

Itálie - 8. kolo:
Messina - Ascoli 1:1 (28. Zampagna z pen. - 90.+5 Comotto), Fiorentina - Parma 4:1 (2., 24. a 60. Toni, 36. Fiore - 66. Grella).

Kamerunský útočník Samuel Eto'o rozhodl v sobotu o vítězství fotbalistů Barcelony nad Pamplonou, když skóroval dvakrát během sedmi minut. Výhru úřadujících šampionů zpečetil těsně před koncem francouzský záložník Ludovic Giuly.

Fanoušky však bavili především dva Jihoameričané. Obráncům Pamplony, která se drží překvapivě mezi ligovou špičkou, motal celý večer hlavy argentinský mladík Lionel Messi. Zářil také Brazilec Ronaldinho, jenž měl prsty ve všech třech gólech.

Španělsko - 8. kolo:
Barcelona - Pamplona 3:0 (46. a 53. Eto'o, 88. Giuly), FC Sevilla - Alavés 2:0 (27. Correira, 72. Maresca z pen.).