V boji o čelo bundesligy Bayern porazil Brémy

BERLÍN

V sobotním šlágru 12. kola německé fotbalové ligy porazil Bayern Mnichov 3:1 Brémy a vzdálil se svému soupeři v čele tabulky na pět bodů. Hosté přitom už po 36 sekundách vedli, když se hlavou trefil Miroslav Klose.

DEFAULT TITLE

Reprezentační útočník dal svou dvanáctou branku a obhájce titulu inkasoval na svém novém stadionu v bundeslize vůbec poprvé. Už o dvě minuty později ale bylo vyrovnáno a ještě do poločasu padly zbývající branky zápasu - ve 34. minutě skóroval Claudio Pizarro a o deset minut později dal gól po dlouhých 1124 minutách nizozemský kanonýr Roy Makaay.

V souboji týmů ze středu tabulky šťastně zvítězil Leverkusen na domácím hřišti 2:1 nad Borussií Dortmund. O výsledku rozhodl vlastní gól čtyři minuty před koncem hrací doby - do dortmundské sítě se trefil Kringe. Celý zápas odehrál v hostujícím dresu reprezentační záložník Tomáš Rosický, přestože byl jeho start kvůli svalovým potížím nejistý.

Hannover i díky Jiřímu Štajnerovi vydřel remízu 2:2 s Mohučí, za kterou se objevil v základní sestavě i Petr Ruman. Hosté vedli ještě pět minut před koncem 2:0, ale v 86. minutě snížil Brdaric a ve druhé nastavené minutě vyrovnal Tarnat, kterému na gól přihrál Štajner.

Tři zápasy v sobotu skončily výsledkem 3:0 - Schalke porazilo Duisburg, Hertha zdolala Kaiserslautern a stejně skončil i duel mezi Frankfurtem a Bielefeldem, v jehož dresu v celém zápase marně dobýval branku soupeře exolomoucký David Kobylík.

Výsledky - 12. kolo:
Leverkusen - Dortmund 2:1 (33. Juan, 86. vlastní Kringe - 69. Ricken), Hannover - Mohuč 2:2 (86. Brdaric, 90+2. Tarnat - 31. Friedrich, 65. Auer), Frankfurt - Bielefeld 3:0 (49. a 55. Meier, 35. Copado), Bayern Mnichov - Brémy 3:1 (3. Schweinsteiger, 34. Pizarro, 44. Makaay - 1. Klose), Wolfsburg - 1. FC Kolín 1:1 (42. Klimowicz - 88. Epstain), Schalke - Duisburg 3:0 (13. Kuranyi, 67. Meyer, 86. Rodriguez), Hertha Berlín - Kaiserslautern 3:0 (7. Marcelinho, 48. Pantelič, 52. Rafael).