Rubriky:

Evropské ligy

Bestovi podle lékaře zbývají jen hodiny života

24. listopadu 2005 13:37 - LONDÝN

Zdravotní stav fotbalové legendy George Besta se v noci znovu zhoršil, devětapadesátiletý bývalý kanonýr Manchesteru United umírá. Profesor Roger Williams z londýnské Cromwellovy nemocnice ve čtvrtek novinářům řekl, že "Bestovy hodiny jsou sečteny".

"Už není naděje na uzdravení, nemáme věci pod kontrolou. Obávám se, že může zemřít kdykoli během následujících 24 hodin. Byl bych překvapen, kdyby tomu tak nebylo. Pan Best je na konci své cesty," uvedl profesor Williams.

Best na intenzivní jednotce bojuje o život několik dní, již ráno lékaři informovali, že mu síly ubývají. "George má za sebou hodně špatnou noc. Je velmi nemocný a myslím, že se musíme připravit na nejhorší," uvedl dopoledne jeden z členů lékařského týmu Akeel Alisa.

Best se už od začátku října potýká s nejrůznějšími infekcemi. Někdejší úspěšný fotbalista, který po problémech s alkoholem musel podstoupit transplantaci jater, už jednou bojoval o život. Podruhé se jeho stav výrazně zhoršil před týdnem, kdy u něj lékaři odhalili plicní infekci. Ve středu se u něj navíc objevilo další vnitřní krvácení a Best se opět ocitl na pokraji smrti.

Ošetřující lékař Roger Williams zdůraznil, že čím později se Bestův stav začne zlepšovat, tím menší je naděje na uzdravení. "Když žádné zlepšení nevidíme, celý náš lékařský tým je čím dál zoufalejší, ale musíme pracovat dál. Rádi bychom viděli mnohem větší zlepšení, abychom mohli doufat," řekl.

Best se proslavil jako jeden z nejtalentovanějších hráčů fotbalové historie, měl však problémy s životosprávou. V dresu Manchesteru United nastřílel ve 465 utkáních 180 branek a v roce 1968 získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy. Aktivní kariéru ukončil už v sedmadvaceti letech.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy