Ajax - Groningen 2:0

Groningen prohrál v lize na hřišti vedoucího Ajaxu

26. září 2015 21:54
(Aktualizováno: 26. září 2015 23:11)

Fotbalisté Groningenu, kteří se v základní skupině Evropské ligy utkají s Libercem, prohráli v nizozemské lize na hřišti vedoucího Ajaxu Amsterodam 0:2. Groningen tak nenavázal na předchozí dvě výhry a zůstal ve středu tabulky. Český útočník ve službách Heraclesu Almelo Jaroslav Navrátil zaznamenal první trefu v sezoně, jeho tým však prohrál na hřišti Alkmaaru 1:3.

AFC Ajax, Facebook

Ajax soupeře přestřílel 17:2 a měl jasnou převahu. V prvním poločase poslal domácí do vedení Gudelj, šestou výhru Ajaxu ze sedmi utkání pojistil v 81. minutě Schöne.

Groningen odehrál zápas v sestavě Padt - Kappelhof, Reijnen, Lindgren, Burnet - Maduro, Drost (71. Bacuna), Tibbling - Linssen, Hoesen (46. Mahi), Rusnák (72. Antonia).

Navrátil se do zápasu v Alkmaaru dostal v 27. minutě za stavu 2:0 pro domácí. V druhém poločase skóroval po Gladonově centru, jeho tým ale na body nedosáhl. V závěru na 3:1 upravil Tankovič. Almelo je i po prohře na druhém místě tabulky s čtyřbodovou ztrátou na Ajax.