Český trenér Šturma pyká na Slovensku za slova o mafii

Bratislava

Český trenér František Šturma nesmí tři týdny vést fotbalisty Michalovců v zápasech za kritiku rozhodčích. Po prohraném ligovém duelu se Slovanem Bratislava (1:2) minulou středu hovořil o mafii, disciplinární trest si vyslechl ve čtvrtek. Na lavičce Michalovců nesmí být do 14. října.

Euro bankovky. Ilustrační snímek

"Duel ovlivnili rozhodčí, protože od prvních minut to drželi ve svých rukou a jsem z toho velmi smutný. Je to mafie, toto už není možné," řekl třiačtyřicetiletý Šturma 23. září. Mužstvo nepovede o víkendu v lize na hřišti mistrovského Trenčína a pak ještě v jednom pohárovém zápase. Navíc dostal pokutu 500 eur (13 500 korun).

První třetinu trestu už si Šturma odpykal, neboť o víkendu zápas v Žilině sledoval jen z tribuny. Později svou kritiku zmírnil. "Lituji volby slov, která jsem řekl, protože byla bezprostředně po zápase. Hned po něm jsme však dali podnět na výkon rozhodčího," řekl český kouč po slyšení před disciplinární komisí.