Chelsea porazila Middlesbrough, Čech má osmou nulu

LONDÝN

Fotbalisté Chelsea si v anglické lize připsali další vítězství a kráčejí za obhajobou titulu. Na Stamford Bridge porazili svěřenci Josého Mourinha v 15. kole nejtěsnějším rozdílem 1:0 Middlesbrough, brankář Petr Čech se v sezóně radoval již z osmé nuly. Jediný gól utkání padl v 61. minutě po hlavičce kapitána Terryho. Chelsea vede tabulku o dvanáct bodů před Liverpoolem.

Brankář londýnské Chelsea Petr Čech

Rozjetý Liverpool vyhrál šestý ligový zápas za sebou, za což dnes proti Wiganu vděčil střeleckému probuzení letní posily Petera Crouche. Ten se po osmnácti soutěžních utkáních bez gólu trefil dvakrát v prvním poločase, po zápase byl nicméně první zásah připsán jako vlastní gólmanovi Pollittovi, jenž si míč srazil do branky. Po další trefě Luise Garcíi ze 70. minuty vyhráli vítězové Ligy mistrů nad nováčkem 3:0.

Aston Villa po úterním ostudném vypadnutí z Ligového poháru na hřišti třetiligového Doncasteru získala bod za remízu 1:1 v Newcastlu. Mohla si však připsat ještě o dva body víc, pokud by Barry dvě minuty před koncem řádné hrací doby proměnil penaltu zařízenou za faul na Milana Baroše. Na rozdíl od úspěšného pokutového kopu domácího veterána Shearera z prvního poločasu však jeho pokus letěl nad břevno.

Bolton vyhrál doma poosmé za sebou a dnes to odnesl Arsenal, jenž na hřišti Wanderers podlehl 0:2. Oba týmy nyní mají 26 bodů, o čtrnáct méně než Chelsea.

Anglie - 15. kolo:
Liverpool - Wigan 3:0 (19. vlastní Pollitt, 42. Crouch, 70. Luis García), Tottenham - Sunderland 3:2 (37. Mido, 51. Robbie Keane, 77. Carrick - 16. Whitehead, 60. Tallec), West Bromwich - Fulham 0:0, Bolton - Arsenal 2:0 (20. Faye, 32. Jannakopulos), Chelsea - Middlesborough 1:0 (61. Terry), Newcastle - Aston Villa 1:1 (32. Shearer z pen. - 75. McCann), Blackburn - Everton 0:2 (28. McFadden, 45. Arteta).
Podrobné statistiky soutěže najdete ZDE

Fotbalisté Bayernu Mnichov dnes remizovali v německé lize na hřišti Stuttgartu 0:0 a promarnili šanci zajistit si už v patnáctém kole titul podzimního mistra. Teprve potřetí v sezoně nebodovali naplno a v tabulce se jim na čtyři body přiblížil Hamburk, který zdolal Kolín nad Rýnem 3:1. Obránce Marek Nikl jediným gólem zápasu rozhodl o vítězství Norimberku v Mönchengladbachu a jeho tým uniká ze sestupového pásma.

Za Hamburk odehrál celý zápas český záložník David Jarolím, který 15. prosince nastoupí v Poháru UEFA proti svému otci a bratrovi hájícímu barvy pražské Slavie. Naopak už v 17. minutě musel být střídán kvůli zranění levého kotníku Rafael van der Vaart, o jeho stavu bude jasněji po pondělním vyšetření. I bez nizozemské hvězdy si však domácí s Kolínem poradili.

Van der Vaarta vystřídal Alexander Laas, ale ani on neměl na hřišti štěstí. Při oslavě druhé branky Hamburku ho jeden z kolínských bubeníků z hlediště trefil paličkou do hlavy a způsobil mu tržnou ránu. Laas se však po ošetření na hřiště vrátil.

Hamburk odehrál zápas v sestavě: Kirschstein - Mahdavíkíjá, Demel, Van Buyten, Atouba - Beinlich - Jarolím, Trochowski (75. Ziegler) - Van der Vaart (17. Laas) - Lauth (89. Takahara), Barbarez.

Do sestavy Bayernu se po zranění vrátil tvůrce hry Michael Ballack, ale ani s jeho pomocí nenašli obhájci titulu cestu k překonání brankáře Hildebranda. V nejbližší době bude tým postrádat jinou oporu, Sebastian Deisler byl vyloučen za surový zákrok na Magnina a čeká ho trest.

Ani dobrý výkon Tomáše Rosického nezabránil porážce Dortmundu 0:2 s Hannoverem. Hostům pomohl k vítězství Jiří Štajner, který v poločase vystřídal a po jeho centru v 86. minutě vstřelil Dabrowski druhý gól. Hannover tak pod novým koučem Peterem Neururerem ani v třetím utkání neprohrál.

Německo - 15. kolo:
Mönchengladbach - Norimberk 0:1 (62. Nikl), Dortmund - Hannover 0:2 (17. Cherundolo, 86. Dabrowski), Bielefeld - Schalke 0:1 (51. Poulsen), Brémy - Duisburg 2:0 (64. Valdez, 73. Borowski), Stuttgart - Bayern Mnichov 0:0, Hamburk - 1. FC Kolín 3:1 (43. Atouba, 54. Lauth, 73. Barbarez - 58. Schlicke).

Třetí porážkou v sezóně skončil pro fotbalisty AC Milán dnešní ligový zápas na půdě Chieva. Hosté šli sice ve Veroně do vedení zásluhou Kaladzeho, ale v samém závěru prvního poločasu vyrovnal Pellisier a v 82. minutě rozhodl o prohře milánského týmu Tiribocchi. Český reprezentant Marek Jankulovski odehrál za poražené celý zápas a dostal žlutou kartu.

V neděli hostí třetí Fiorentina vedoucí Juventus, který může fotbalistům AC odskočit na rozdíl osmi bodů. Florentský tým se může v přípravě úspěchu posunout na druhé místo před Milán.

Itálie - 14. kolo:
Chievo - AC Milán 2:1 (45. Pellisier, 82. Tiribocchi - 22. Kaladze).

Ani vyloučení Davida Beckhama nepřekazilo fotbalistům Realu Madrid cestu za vítězstvím v dnešním utkání španělské ligy proti Getafe. Favorizovaný klub poslal do vedení osmým gólem v sezoně brazilský útočník Ronaldo a "Bílý balet" už těsné vedení 1:0 udržel, i když hrál od 57. minuty bez anglického reprezentačního kapitána. Beckham dostal červenou kartu počtvrté od svého příchodu do Realu v roce 2003.

Real ztrácí na čtvrtém místě bod na třetí Celtu Vigo, která porazila Betis Sevilla 2:1. Domácí vstřelili obě branky už v prvním poločase, nejprve se trefil Cannobio a druhý gól přidal Baiano.

Španělsko - 15. kolo:
Celta Vigo - Betis Sevilla 2:1 (6. Cannobio, 20. Baiano - 90. Edu), Real Madrid - Getafe 1:0 (18. Ronaldo).