Rubriky:

Evropské ligy

Procházka po debutu v Osmanlisporu: Je tu sranda, připadám si jako v Plzni

9. ledna 2016 10:02 - Antalya

V pondělí vyrazil na svoje první zahraniční angažmá. Už navečer se explzeňský obránce Václav Procházka v Antalyi připojil ke svému novému týmu Osmanlisporu, který je zde na soustředění. „Když jsem dorazil, kluci trénovali. Najednou se ze hřiště ozvalo ahoooj,“ směje se reprezentační stoper, který s prvoligovým tureckým klubem uzavřel 2,5letý kontrakt.

 

Archiv Václava Procházky

Kdo vás tak hezky přivítal?

Bosňan Avdija Vršajevič, který před lety hrával za Spartu a na Kladně. Mluví česky plynule, což je pro mě skvělé, v začátcích mi pomůže. Bylo to milé překvapení. Další přišlo během večeře.

Povídejte.

Přišli zpěváci s kytarami, sedli si k našemu stolu, kluci se hned připojili. Náramně to žilo. Vypadá to, že v Osmanlisporu je vynikající parta. I když je tu asi deset národností, v kabině se prolínají různé řeči, všichni se snaží bavit. Moje první dojmy jsou jenom pozitivní.

Připomíná vám to pohodu z Plzně?

Přesně to jsem si na té večeři říkal. Muzika, zpívání, tleskání, neustálé srandičky... Jsem rád, že v tom pokračuju dál, že je to jako v Plzni, kde je sranda pořád.

Máte za sebou první přípravný duel (pozn. - s Bursasporem 1:1), při kterém jste se potkal se spoluhráči z reprezentace Tomášem Sivokem a Tomášem Necidem. Jaký pocit z utkání máte?

Odehrál jsem poločas, myslím, že to bylo v pohodě. Vzhledem k tomu, že jsem se jméno soupeře dozvěděl těsně před zápasem, setkání s kluky pro mě bylo dalším příjemným překvapením. Po zápase jsme spolu prohodili pár slov.

Konzultoval jste s nimi v předešlých dnech přestup do Osmanlisporu?

Především jsem s nimi byl v kontaktu v létě, kdy byl můj přestup do Turecka na spadnutí. Jednou nohou jsem byl v Antalyasporu, nakonec se transfer nezrealizoval. Teď to bylo narychlo, nebylo moc času někomu volat. O Osmanlisporu mi jen krátce řekl Honza Rajnoch, který tu působil dříve, kdy se klub ještě jmenoval Ankaraspor.

Byla ve hře i varianta, že zůstanete v Plzni? Nebo jste chtěl za každou cenu odejít, když v létě námluvy ztroskotaly?

Rád bych všechno uvedl na pravou míru. V létě jsem o přestup stál. Přišla konkrétní nabídka, líbila se mi. To, že se to nakonec nezdařilo, jsem ale nebral jako zklamání, měli jsme před sebou v Plzni další výzvy, nikam jsem neutíkal. Teď jsem ani nečekal, že nějaká nabídka přijde. I kvůli tomu, že ve druhé části podzimu jsem nebyl ve formě, kterou jsem míval. Ozval se však Osmanlispor, bral jsem to jako možná poslední šanci dostat se do zahraničí. Ale zase, netlačil jsem na vedení, že bych chtěl odejít.

Jak jste snášel kritiku, která se na vás na podzim snášela?

Stupňovala se. Snažil jsem se ji nevnímat, jenže pokud se to na vás hrne ze všech stran, není úniku. Bylo to nepříjemné. V některých věcech jsem si zavařil, nepomohlo mi vyloučení se Spartou. Kousat jsem to prostě musel.

Máte nyní o to větší motivaci?

Každému hráči se nepoštěstí dostat se do zahraničí. Ovšem tím to pro mě nekončí, chci ukázat, že mám na to hrát i jinde než doma v Plzni.

Nastínil vám trenér, co od vás očekává?

Trenér mluví pouze turecky, přímou konzultaci s ním ještě vést nemůžu. Zprostředkovaně mi bylo řečeno, že bych měl být velitelem obrany. Je tu však velká konkurence, o místo se budu muset poprat, je nás pět stoperů. Soudě podle tréninků, tým má velkou kvalitu, jsou tu silné individuality, technicky vyspělí hráči. První ligový zápas po krátké pauze hrajeme příští sobotu v Kayserisporu, samozřejmě bych byl rád v sestavě.

Robert Neumann, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy