Rubriky:

Evropské ligy

Z Dortmundu odejdu nejpozději v létě, říká Rosický

12. ledna 2006 19:55 - DORTMUND

Pokud Tomáši Rosickému nevyjde přestup z Borussie Dortmund v zimním termínu, opustí německý klub v každém případě v létě. Český fotbalista to prohlásil pro list Ruhr Nachrichten během týmového soustředění v tureckém Kemeru. Rosický má v Dortmundu smlouvu až do roku 2008.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Jsem tu pět let a chci vyzkoušet něco nového," uvedl pětadvacetiletý fotbalista, který do Borussie přišel ze Sparty za téměř půl miliardy korun. Rosický ujistil, že v jarních zápasech bude za Dortmund hrát na sto procent. "Něco vypouštět nemám v povaze. Máme mladé mužstvo, které má ambice," prohlásil.

Borussii patří v tabulce německé ligy deváté místo a na jaře chce útočit na účast v Poháru UEFA.

O Rosického projevují zájem Atlético Madrid a Arsenal. Španělský klub však odmítl za českého reprezentanta zaplatit požadovaných dvanáct milionů eur, nabízel o tři miliony méně.

Zástupci Borussie už se na Rosického odchod připravili a dohodli se na angažmá s Jihoafričanem Stevenem Pienaarem, jenž přijde v létě z Ajaxu Amsterodam.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.