Monako remizovalo s Lens, Lyon s Auxerre

PAŘÍŽ

Fotbalisté Lyonu se po třech vítězstvích museli ve francouzské lize spokojit s dělbou bodů. V nedělním šlágru 23. kola remizovali obhájci titulu na domácím hřišti s třetím Auxerre 1:1, přičemž o výhru je připravil až dvě minuty před koncem svým devátým gólem v sezoně druhý nejlepší střelec soutěže Peguy Luyindula.

Přesto má Lyon na prvním místě tabulky suverénní náskok dvanácti bodů před druhým Bordeaux.

Osmnáctiletý útočník Serge Gapke se uvedl ve francouzské lize gólem. Fotbalový talent poslal v neděli při svém debutu v nejvyšší soutěži Monako do vedení už v sedmé minutě utkání na hřišti Lensu, hosté si nakonec odvezli alespoň bod za remízu 1:1. Přispěl k tomu i český záložník Jaroslav Plašil, jenž odehrál 83 minut.

Gapke dostal šanci díky zdravotním problémům nových italských posil Monaka Christiana Vieiriho a Marka di Vaia, které vyřadily ze hry žaludeční potíže. Mladý útočník nastoupil za první tým teprve podruhé, skóroval i nedávno při své premiéře v poháru, kdy se proti soupeřů z nižší soutěže trefil dokonce dvakrát.

Marseille prohrála s Ajacciem

Fotbalisté Marseille nezvládli sobotní utkání na hřišti o záchranu bojujícího Ajaccia a prohráli 1:3.

Korsickému týmu pomohl k vítězství dvěma góly Waldir Lucas Pereira. Jedinou branku Olympique dal těsně před přestávkou Mickaël Pagis, jenž svou šestou trefou v sezóně vyrovnal na 1:1. Po změně stran se ale podruhé trefil Pereira a minutu před koncem pečetil skóre Moussa N'Diaye.

Bordeaux porazilo oslabený Štrasburk až v nastavení

Fotbalisté Bordeaux se natrápili na sobotní ligové vítězství nad předposledním Štrasburkem, přestože hráli po celý druhý poločas s výhodou jednoho muže navíc. Po vyloučení egyptského obránce Moslema Faraga se Bordeaux dočkalo vítězného gólu až ve třetí minutě nastaveného času. Z výhry 2:1 se na hřišti radoval i Vladimír Šmicer, který nastoupil na závěrečnou půlhodinu.

Paris St. Germain s českým bekem Davidem Rozehnalem prohrálo v Nice 0:1 a ztrácí kontakt s pronásledovateli suverénního Lyonu.

Výsledek - 23. kolo:
Ajaccio - Marseille 3:1 (11. a 56. Pereira, 89. N'Diaye - 45. Pagis),Toulouse - Lille 0:0, Mety - Nantes 1:4 (27. Proment - 43. a 64. M. Diallo, 23. Guillon, 90+2. Payet), Rennes - Nancy 0:2 (57. Brison, 90+4. Duchemin), Nice - Paris St. Germain 1:0 (88. Traoré), Sochaux - St. Etienne 4:0 (60. z pen. a 90+2. Dagano, 54+2. z pen. Menez, 52. Ilan), Troyes - Le Mans 1:3 (60. Nivet - 31. a 36. Macui, 79. Fauré), Bordeaux - Štrasburk 2:1 (37. Fernando, 90+3. Faubert - 10. z pen. Le Pen), Lens - Monako 1:1 (45.+1Gillet - 7. Gakpe), Lyon - Auxerre 1:1 (43. Diarra - 88. Luyindula).