Trezeguet vystřílel Juventusu vítězství v Livornu

ŘÍM

Francouzský střelec David Trezeguet zařídil pro Juventus tříbodový zisk v sobotním utkání 30. kola Serie A. Druhý nejlepší kanonýr soutěže dal dva góly "Staré dámy", přičemž tím druhým briskně odpověděl na vyrovnání domácího Marka Pfertzela. Na konečných 3:1 upravil v nastavení Alessandro del Piero.

Trezeguet vstřelil plnou třetinu z 60 gólů Juventusu v této sezóně, pilnější je v lize jen Luca Toni z Fiorentiny s 23 zásahy. Nedvěd odehrál celý zápas, už od 20. minuty ale s napomenutím žlutou kartou. To už měl ale za sebou asistenci u prvního Trezeguetova gólu, když mu přiťukl míč po Del Pierově centru. Při druhé trefě poslal Francouzi pas na hranici ofsajdu. Juventus vede před nedělním programem o 13 bodů před AC Milán.

Patnáctý gól Davida Suaza v sezóně zajistil fotbalistům Cagliari vítězství 2:1 nad posledním Trevisem. Honduraský útočník se trefil v 77. minutě z pokutového kopu a stanovil konečné skóre, hosté už o výhru nepřišli, přestože v závěru hráli více než deset minut bez vyloučeného Contiho.

Španělsko - 30. kolo
Treviso - Cagliari 1:2 (24. Baseggio - 11. Esposito, 77. Suazo z pen.), Livorno - Juventus Turín 1:3 (52. Pfertzel - 3. a 53. Trezeguet, 90+5. Del Piero).