Chelsea vyhrála nad Manchesterem City a vede o 14 bodů

Londýn

Po nečekané porážce s Fulhamem minulý víkend se v sobotu fotbalisté Chelsea dokázali vrátit na vítěznou vlnu. Úřadující mistři porazili v utkání 31. kola Premier League 2:0 Manchester City a vedou tabulku o čtrnáct bodů před Liverpoolem.

Chelsea vyhrála díky brankám kanonýra Drogby, jenž své trefy vměstnal mezi 30. a 33. minutu. Petr Čech v brance domácího týmu udržel čisté konto také díky tomu, že City hrálo celý druhý poločas v deseti po vyloučení Sylvaina Distina. Obránce hostů si při odchodu do šaten stěžoval na druhý Drogbův gól, jenž prý padl po hře rukou, a dostal druhou žlutou kartu. Tu první viděl z rukou rozhodčího za tentýž prohřešek bezprostředně po gólu.

Liverpool v dnešním utkání porazil 3:1 Everton a posunul se nejméně do neděle před Manchester United na druhé místo. Liverpool uspěl i přesto, že hrál už od 18. minuty bez vyloučeného Stevena Gerrarda. Kapitán domácího týmu uviděl během dvou minut dvě žluté karty - první za zakopnutí míče, druhou vzápětí po nesmyslném zákroku na evertonského Phila Nevilla - a poroučel se pod sprchy.

Kewell pečetil výhru Liverpoolu

I v oslabení se ale Liverpool ujal vedení o dvě branky. Těsně před přestávkou se nešťastně trefil do své sítě hlavou Phil Neville, krátce po zahájení druhé půle zvýšil Luis García. Po hodině hry hosté sice snížili zásluhou Tima Cahilla, ale to bylo z jejich strany vše. Navíc přišli o početní výhodu, protože v 71. minutě byl vyloučen Nizozemec Van der Meyde za nesportovní chování. Vítězství domácích nedlouho poté zpečetil Harry Kewell.

V souboji nováčků vyhrál West Ham 2:1 ve Wiganu díky brance Rea-Cokera v nastaveném čase. Aston Villa zase bez zraněného Milana Baroše remizovala bez branek s Fulhamem.

V 18:15 měl začít dnešní závěrečný zápas Portsmouth - Arsenal, jenž byl ale kvůli podmáčenému trávníku odložen.

Výsledek - 31. kolo:
Liverpool - Everton 3:1 (45. vlastní P. Neville, 47. Luis García, 84. Kewell - 61. Cahill), Aston Villa - Fulham 0:0, Chelsea - Manchester City 2:0 (30. a 33. Drogba), Sunderland - Blackburn 0:1 (15. Reid), Wigan - West Ham 1:2 (45. McCulloch - 52. Harewood, 90.+1 Reo-Coker).