Juventus bez vyloučeného Nedvěda remizoval s AS Řím

Řím

Pavel Nedvěd byl vyloučen v sobotním zápase Juventusu Turín proti AS Řím a jeho celek ve druhém poločase neudržel těsné vedení. Český záložník musel předčasně opustit hřiště v nastaveném čase prvního poločasu, kdy podruhé během sedmi minut uviděl žlutou kartu. Juventus v té době už vedl 1:0 díky Emersonovu gólu.

Pět minut před koncem zápasu ale oslabený lídr tabulky inkasoval a na domácím hřišti pouze remizoval s pátým celkem ligy 1:1.

Na osm bodů snížil náskok "Staré dámy" milánský AC po vítězství 3:1 nad čtvrtou Fiorentinou. Marek Jankulovski přihlížel domácímu triumfu z lavičky, zatímco jeho reprezentační spoluhráč Tomáš Ujfaluši se marně snažil zabránit prohře na hřišti.

Díky kanonýrovi Tonimu sice hosté vedli, ale k obratu zavelel už ve dvacáté minutě ukrajinský ostrostřelec Ševčenko. Po změně stran jej napodobili Brazilec Kaká a Gattuso.

Druhý milánský celek Inter naopak překvapivě prohrál v Parmě 0:1 a od městského rivala už jej dělí pět bodů.

Výsledky - 31. kolo:
Parma - Inter Milán 1:0 (39. Simplicio), AC Milán - Fiorentina 3:1 (20. Ševčenko, 48. Kaká, 60. Gattuso - 13. Toni), Juventus Turín - AS Řím 1:1 (35. Emerson - 85. Chardža).