Genk - Anderlecht 0:2Brabcovi debut za Genk nevyšel, jeho tým prohrál s Anderlechtem

Brusel

Fotbalisté Genku s českým obráncem Jakubem Brabcem v sestavě podlehli v 7. kole belgické ligy Anderlechtu 0:2. Debutant Brabec odehrál celých 90 minut, zabránit gólům Kary Mbodjiho a Hamdiho Harbávího z 64. a 76. minuty však obrana domácích nedokázala.

Jakub Brabec na archivním snímku.

Po úvodním gólu byl navíc Genk oslaben po druhé žluté kartě pro Alejandra Pozuela. Závěr zápasu dokonce dohrával v devíti, když byl vyloučen Brabcův kolega ze stoperské dvojice Omar Colley.

Proti Standardu Lutych a v úvodním zápase Genku v Evropské lize na hřišti Rapidu Vídeň zůstal Brabec pouze na lavičce, proti Anderlechtu již bývalý hráč pražské Sparty dostal od trenéra Petera Maese důvěru od úvodního hvizdu.

Právě do Anderlechtu mohl přitom Brabec z Letné zamířit, jednání s vítězným celkem však nedopadla a čtyřiadvacetiletý obránce podepsal čtyřletou smlouvu v Genku. Ten se po porážce nachází na devátém místě neúplné tabulky s deseti body, pět bodů za svým přemožitelem a šest za vedoucím Waregemem.