Čech nedochytal kvůli tržné ráně zápas s Evertonem

LONDÝN

Brankář Petr Čech nedochytal kvůli zranění ligové utkání s Evertonem, nad kterým fotbalisté Chelsea zvítězili 3:0 a v příštím kole mohou slavit obhajobu anglického titulu. Českého reprezentanta zranil v závěru prvního poločasu nechtěně spoluhráč William Gallas, který Čechovi při běžeckém souboji s protihráčem šlápl na nohu a způsobil mu tržnou ránu pod kolenem.

Brankář fotbalistů Chelsea Petr Čech.

Podle prvních zpráv by jejich střet neměl mít pro Čecha vážnější následky.  "Petr má dvoucentimetrovou ránu u kolena, ale vazy i kost by měly být v pořádku," uvedl pro ČTK hráčův agent Pavel Zíka.

Nejlepší gólman světa po ošetření první poločas dochytal, po přestávce však vyběhl na trávník Stamford Bridge místo Čecha náhradník Carlo Cudicini. Italský brankář tak dostal v této sezóně Premier League šanci teprve ve třetím utkání a poprvé v tomto kalendářním roce.