Rubriky:

Evropské ligy

Britský tisk již odhaduje Rosického cenu

23. května 2006 11:54 - LONDÝN

Úterní britský tisk už považuje přestup Tomáš Rosického do londýnského Arsenalu za hotovou věc. Deníky se rozcházejí jen v ceně, kterou za záložníka Borussie Dortmund musí anglický klub zaplatit. Přestupní částka se pohybuje od šesti milionů liber u listu Daily Mail až po osm milionů ve zprávě na internetové stránce The Times. Spekulují také o tom, jakou roli Rosickému trenér Arséne Wenger svěří.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

V přepočtu by tak cena mohla vyšplhat až na 330 milionů korun. Rozhodně však Borussia nedostane tolik, kolik za Rosického v roce 2001 zaplatila. Reprezentační záložník tehdy odcházel ze Sparty za půl miliardy korun a je dodnes druhým nejdražším hráčem české fotbalové historie. Primát drží Pavel Nedvěd, za nějž Juventus před pěti lety zaplatil 1,5 miliardy.

List Daily Mail konstatuje, že trenér Arsenalu Wenger zahájil svou nákupní sezónu, pro niž má k dispozici celkem 20 milionů liber. V kuloárech se hovoří i o tom, že by Rosický mohl dostat své oblíbené číslo deset, protože jeho současný majitel Dennis Bergkamp už v Arsenalu nebude pokračovat.

Rosickému zatím nemohou přijít na jméno

První mírnou nepříjemností, kterou bude Rosický muset zřejmě v Anglii překonat, je fakt, že mu zdejší komentátoři a fanoušci nebudou moci přijít na jméno. Rozhlasoví reportéři se při zpravodajství v nemohou rozhodnout, zda jeho příjmení vyslovit "rosiky" nebo "rošiky". Pro Angličany se totiž skupina písmen "ck" vyslovuje vždy jako "k" a slova, kde by se vyslovovalo "ck", jsou pro ně neznámá.

Britské deníky označují Rosického za velmi vlivného hráče, který může dát hře letošního finalisty Ligy mistrů nový rozměr. Připomínají jeho výrazný podíl na postupu českého týmu na mistrovství světa.

The Independent už spekuluje o tom, kam ho trenér Wenger zařadí. Jako klasický střední záložník prý vypadá jako konkurent nejtvořivějšího hráče Arsenalu Fabregase. "Ale je nemyslitelné, že by Wenger ze sestavy vyřadil tohoto španělského teenagera. Pravděpodobnější je, že Rosický bude hrát hned za dvojicí útočníků, což je špatná zpráva pro Robina van Persieho," napsal The Independent.

The Times citují českého hráče, že pro něj byl anglický fotbal vždy velkým lákadlem. Rosický mimo jiné vzpomíná na to, že svůj první "nezapomenutelný" gól dal právě Arsenalu. Bylo to v poslední minutě zápasu Ligy mistrů v roce 2000, kdy tehdy dvacetiletý mladík v poslední minutě snížil na 4:2.

ČTK, Sport.cz

Zrušit