Střelec Škoda už pálí za Lilleström, při debutu jako žolík přispěl k výhře

Oslo

Teprve ve čtvrtek podepsal smlouvu, a hned v neděli se stal hrdinou. Exbrněnský útočník Michal Škoda může bát s debutem v norské lize nadmíru spokojen. Jeho Lilleström v utkání 1. kola porazil Sandefjord 2:1 a český fotbalista k vítězství výrazně přispěl vyrovnávacím gólem na 1:1.

Vítej v Lilleströmu! Michal Škoda (vlevo) po podpisu smlouvy. Ruku mu podává Torgeir Bjarmann, sportovní ředitel klubu.

Nedostal žádný čas na aklimatizaci, proto usedl jen na lavičku náhradníků. Když ale Lilleström prohrával 0:1, dostalo se i na jeho čerstvou posilu. Michal Škoda přišel na trávník v 67. minutě a brzy se novému zaměstnavateli vyplatil. Tři minuty před koncem vyrovnal, hosté si v páté minutě nastavení dali vlastní gól - a Lilleström mohl slavit výhru.

Bratr slávistického reprezentanta Milana Škody přišel do Norska na hostování do konce jara. Připravena je opce s fixní částkou za případný následný přestup. Pokud Michal Škoda v Lilleströmu uspěje, Zbrojovka by si podle zákulisních informací měla přijít na 10 miliónů korun.