Rubriky:

Evropské ligy

Živě

Kluivert do Hamburku nepřijde, klub nechce riskovat

21. července 2006 10:59 - HAMBURK

Po nevydařeném pokusu o angažování českého útočníka Milana Baroše nepřijde do Hamburku ani bývalý nizozemský reprezentant Patrick Kluivert. Klub měl o zkušeného fotbalistu zájem, ale nakonec od jednání ustoupil, protože hráč prý představuje příliš velké riziko. V posledních třech letech totiž Kluivert moc nehrál kvůli zdravotním problémům.

 

PRÁVO

"Riziko by bylo příliš velké," řekl dnes sportovní šéf hamburského týmu Dietmar Beiersdorfer. Třetí klub uplynulé bundesligové sezóny se pro boj o Ligu mistrů chtěl posílit o Baroše, jenže s jeho zaměstnavatelem Aston Villou se nedohodl na výši odstupného.

Třicetiletému Kluivertovi vypršela smlouva ve Valencii, kam před rokem právě přišel, když klub uvažoval rovněž o Barošovi, tehdy ještě hráči Liverpoolu.

Nyní už Valencie o někdejšího kanonýra Ajaxu, AC Milán, Barcelony a Newcastlu nestojí. V únoru musel na operaci s kolenem a navíc podle německých médií jeho možné angažmá v Hamburku zhatila špatná pověst.

Kluivertovu kariéru po raketovém vzestupu v mládí začaly provázet skandály. V roce 1996 byl odsouzen k 240 hodinám veřejně prospěšných prací za to, že v nedovolené rychlosti usmrtil svým vozem jiného řidiče. Nedlouho poté byl soudně stíhán za znásilnění, proces ale vyhrál a dostal odškodné.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.