Jankulovski si pochvaluje vydařený start sezóny

MILÁN

Po trápení v minulém ročníku si fotbalový reprezentant Marek Jankulovski užívá v AC Milán vydařený start do italské ligy. Český univerzál odehrál během tří kol dva kompletní zápasy, což se mu v premiérové sezóně ve slavném klubu nepovedlo za celý minulý rok. Navíc ve středu večer jediným gólem rozhodl o vítězství nad Ascoli.

Fotbalisté AC tak odmazali poslední minusové body, kterými byli potrestáni za účast v korupční aféře.

"Minulá sezóna nebyla dobrá, ale teď to začalo dobře a doufám, že budu dál prospěšný týmu," řekl devětadvacetiletý obránce italským novinářům po zápase s Ascoli, v kterém skóroval v 68. minutě netradičně hlavou.

"Mám z toho gólu velkou radost, nejsem moc dobrý hlavičkář, takže o to víc mě těší," uvedl Jankulovski ke své druhé ligové brance za AC, kam loni přišel z Udine údajně za 380 miliónů korun.

V premiérové sezóně na San Siru se objevil ve 22 zápasech italské ligy, ale většinou jen na pár minut. Letos zatím vynechal jen úvodní utkání, pouze deset minut pak odehrál v Lize mistrů při výhře 3:0 nad AEK Atény. "Je důležité točit hráče v sestavě, protože nás čeká hodně zápasů," uvedl.

Milánští prý ve středu ještě cítili únavu z nedělního duelu proti Parmě. "Navíc Ascoli hrálo dobře. Několik věcí nám nevyšlo, ale vytvořili jsme si také řadu šancí," prohlásil Jankulovski.