Český hrdina má následníka. Brankář se elegantní rybičkou stal kanonýrem

Split

Vzpomínáte? Brankář Bohemians 1905 vzal osud do svých rukou a v derby na Dukle hlavou skóroval. Juliska byla v srpnu 2015 svědkem, jak se Zdeněk Zlámal stal prvním gólmanem v české fotbalové lize, který vstřelil branku ze hry. Teď má dalšího zdatného následníka. V přiloženém videu se můžete podívat, jakou parádu vystřihl Chorvat Karlo Letica.

Gólman rybičkou zajistil svému týmu vítězství

V jednom tedy Zlámala trumfl. Zatímco brankář klokanů svou hlavičkou v druhé minutě nastavení zajistil remízu 2:2, jeho chorvatský nástupce si dokonce připsal vítězný gól!

Zápas Hajduku Split s Istrou 1961 byl nerozhodný 2:2, když hosté ve čtvrté minutě nastavení přišli o vyloučeného hráče. Hajduk se rozhodl přesilovku využít riskantním způsobem. Na standardku poslal do vápna soupeře i svého gólmana.

A vyplatilo se! První centr z přímého kopu ještě obrana odvrátila, druhý však už našel právě Leticu, gólman se efektní rybičkou položil do vzduchu a hlavou zacílil přesně k tyči.

Horkokrevní fanoušci při oslavě svého hrdiny málem zbořili stadión...