Ronaldinho dal dva góly, Barcelona unikla Valencii o tři body

MADRID

Brazilec Ronaldinho vstřelil v sobotním utkání osmého kola španělské ligy dva góly a výraznou měrou pomohl Barceloně k vítězství 3:0 nad fotbalisty Huelvy. Obhájci titulu mají v čele tabulky tříbodový náskok, protože Valencie nečekaně prohrála 0:1 v Santanderu.

Barcelona přehrávala soupeře od začátku, do vedení se ale dostala až po Ronaldinhově penaltě z 29. minuty. Nejlepší světový hráč minulého roku pak po změně stran přidal netradičně hlavou druhý gól a krátce nato završil výhru domácího celku Xavi.

Santander si v duelu s favorizovanou Valencií připsal teprve druhou výhru v sezóně. V 56. minutě o ní rozhodl Pedro Munitis, hosté při marné snaze o vyrovnání navíc v závěru přišli o vyloučeného Reguiera.

Předposlední Tarragona sice nad Realem Madrid krátce vedla, ale před poločasem vyrovnal prudkou ranou z volného kopu Roberto Carlos a po přestávce přidali hosté ještě dva góly.

Španělsko - 8. kolo
FC Barcelona - Huelva 3:0 (29. z pen. a 57. Ronaldinho, 60. Xavi), Santander - Valencie 1:0 (56. Munitis), Tarragona - Real Madrid 1:3 (30. Buades z pen. - 44. R. Carlos, 50. Helguera, 86. Robinho).