Rubriky:

Kvalifikace ME 2012

Bývalý německý fotbalista Matthäus bude trénovat Bulharsko

21. září 2010 17:08 - SOFIA

Bývalý kapitán německé fotbalové reprezentace Lothar Matthäus bude trénovat národní tým Bulharska. Devětačtyřicetiletý mistr světa z roku 1990 v novém působišti podepíše roční smlouvu s opcí na další dva roky. "Matthäus bude oficiálně představen za několik málo dní," uvedl na dnešní tiskové konferenci prezident Bulharského fotbalového svazu Borislav Michajlov, jenž je stejně jako Matthäus rekordmanem v počtu startů za svou zemi.

 

www.soccersaints.com

Stopadesátinásobný německý reprezentant nahradí ve funkci bulharského kouče Stanimira Stojlova, jenž rezignoval po porážkách od Anglie a Černé Hory v úvodu kvalifikace o mistrovství Evropy. V říjnovém duelu proti Walesu by měli být Matthäusovými asistenty trenér jednadvacítky Michail Madanski a bývalý asistent u áčka Canko Cvetanov.

Matthäus, jenž byl v dobách své největší slávy jedním z nejlepších fotbalistů světa, zatím jako trenér nenavázal na úspěchy z hráčské kariéry. Sběratel trofejí z působení v Bayernu Mnichov či Interu Milán a nejlepší fotbalista světa podle FIFA za rok 1991 zatím bez výraznějších výsledků vedl Rapid Vídeň, Partizan Bělehrad, brazilské Atletico Parananense, Salcburk, maďarskou reprezentaci a naposledy loni izraelský celek Maccabi Netanja.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kvalifikace ME 2012

Filtr článků - Kvalifikace ME 2012