Rubriky:

Kvalifikace ME 2012

Skotský trenér udělal nejriskantnější krok ve své kariéře, píše britský tisk

8. října 2010 11:59 - LONDÝN

Trenér skotského fotbalového týmu Craig Levein udělal nejriskantnější krok své kariéry, když do dnešní kvalifikace proti Česku nepostaví zkušeného útočníka Kennyho Millera. Píší to páteční britské listy, podle nichž se Skotové zaměří na rozbíjení hry českého mužstva a budou se v Praze snažit uhrát remízu.

 

rangers.co.uk

Hra Skotska bude ve znamení kontroly, nadepsal list The Scotsman článek před pátečním utkáním. Skotsko přijelo do Prahy s cílem dosáhnout toho, co se povedlo Glasgow Rangers v září v Lize mistrů, když uhráli v Manchesteru proti United bezbrankovou remízu, uvedl list a připustil, že tato taktika tehdy šokovala anglické komentátory.

Podle Leveinova názoru mají Skotové největší šanci na úspěch, když přeplní střed pole, dodal skotský list. Také skotský obránce Darren Fletcher řekl deníku, že tým v přípravě na utkání především piloval plán na zastavení soupeře.

Nebudou hrát elegantně 

Také Daily Record se domnívá, že Skotové nemají rozhodně v úmyslu hrát elegantně. "Jejich cílem není být dobrodružný, bujný a atraktivní. Jde prostě o to, jak zastavit Čechy, kteří musí vyhrát," uvedl deník. "Leveinovi muži budou mít jasné instrukce hrát do těla a nenechat soupeře hrát."

The Herald a další listy se shodují, že Levein udělal největší risk své kariéry, když ze základní sestavy vynechá střelce Kennyho Millera z Glasgow Rangers, který je ve formě. Místo něho prý nasadí pětadvacetiletého Jamieho Mackieho z Queens Park Rangers, který dosud za Skotsko nehrál.

Levein ví, že po nečekané prohře doma s Litvou je pro český tým cokoli jiného než výhra katastrofou, píše The Sun a připomíná, že Skotové porazili Česko v březnu v Glasgowě v přátelském utkání. Na druhou stranu Skotové nevyhráli na české půdě 73 let a Leveinův tým oslabila řada zranění a trestů, dodal The Sun.

The Daily Telegraph píše, že Česko již není týmem, který byl před čtyřmi lety na druhém místě světového žebříčku. The Independent si myslí, že pro Skotsko je realistickým cílem skončit v kvalifikaci na druhém místě za Španělskem a dostat se do baráže.

"Skotsko má před Čechy, kteří jsou nejpravděpodobnějšími soupeři v souboji o druhé místo ve skupině, náskok čtyř bodů. Pokud by v pátek Skotové neprohráli, měli by určitou naději bez ohledu, jak dopadne další kvalifikační zápas se Španělskem příští týden," dodal The Independent.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kvalifikace ME 2012

Filtr článků - Kvalifikace ME 2012