Živě

Za Valladolid prý v posledním kole hrálo sedm koupených hráčů

4. června 2019 12:52 - Barcelona

Skandál s ovlivňováním zápasů ve španělských fotbalových soutěžích se týká mimo jiné utkání posledního kola La Ligy mezi Valladolidem a Valencií. Podle listu El Mundo zajistila policie telefonní odposlechy, z kterých vyplývá, že utkání bylo zmanipulované a podílelo se na tom sedm hráčů domácího Realu.

 

Antonio Bronic, Reuters

Zápas skončil 2:0 pro hosty, kteří si tím zajistili čtvrté místo a účast v Lize mistrů, Valladolid měl už předem jisté setrvání v soutěži. Oba góly padly po hrubých chybách při rozehrávce před pokutovým územím. Utkání mělo být ovlivněné tak, aby Valencie vyhrála první i druhý poločas, což se skutečně stalo. Na takto dohodnuté výsledky byly uzavřeny vysoké sázky.

V souvislosti s kauzou zatkla španělská policie na konci května řadu fotbalistů z první a druhé ligy. Za vůdce skupiny byl označen bývalý reprezentant a fotbalista Realu Madrid Raúl Bravo, spolu s ním byla uvalena vazba i na dalšího někdejšího profesionála Carlose Arandu. Právě jeho telefonát, v němž hovořil o sedmi "koupených" hráčích, policie v případě Valladolidu zachytila.

Podle médií se o zisky ze sázek podělili i zainteresovaní fotbalisté, podezřelý je zejména bývalý kapitán Valladolidu Borja Fernández, který byl při květnové akci také mezi zadrženými. Do případu mají být zapleteni pouze fotbalisté, nikoliv funkcionáři.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..