Živě

Espaňol Barcelona po čtyřech prohrách odvolal trenéra

1. prosince 2008 08:58 - BARCELONA

Španělský fotbalový klub Espaňol Barcelona propustil trenéra Bartoloméa Márqueze. Kouč skončil po nedělní domácí prohře 0:1 se Sportingem Gijón, což byla už čtvrtá porážka za sebou a znamenala pád na 17. místo v tabulce.

Espaňol měl přitom skvostný start do sezóny. Vyhrál první dva zápasy, v derby jen těsně podlehl Barceloně a přivezl bod z Realu Madrid. Ale od té doby se z vítězství radoval už jen jednou a v tabulce klesal až těsně nad sestupové příčky.

Mužstvo zatím vede asistent Oscar Perarnau, nový trenér bude podle vedení klubu jmenován do 48 hodin. Podle španělského tisku je velkým favoritem na uprázdněné křeslo někdejší francouzský reprezentant Luis Fernández, který už Espaňol v minulosti vedl. Dalšími kandidáty jsou bývalý trenér srbské reprezentace Miroslav Djukič a José Manuel Esnal, jenž naposledy trénoval Bilbao.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..