Real otočil zápas s Mallorkou a vede o osm bodů před Barcelonou

MADRID

Fotbalisté Realu Madrid otočili v závěrečných osmnácti minutách utkání na Mallorce a po vítězství 2:1 vedou španělskou ligu o osm bodů před Barcelonou. Obhájce titulu může opět stáhnout náskok svého rivala, pokud v neděli uspěje s Betisem Sevilla.

Útočník Realu Gonzalo Higuaín se trefil do sítě Mallorky.

Domácím se povedlo na stadionu Iberostar vyhrát první poločas. Šest minut před pauzou se ze standardní situace prosadil izraelský útočník Tomer Hemed.

Jeho krajan v brance Mallorky Dudu Awat držel naděje svého mužstva až do 72. minuty, než ho po perfektní Özilově přihrávce prostřelil střídající útočník Gonzalo Higuaín.

Hráči Realu pokračovali v náporu, ale nejlepší střelec soutěže Cristiano Ronaldo napálil z dálky břevno a Ramosův gól nebyl uznán kvůli ofsajdu.

Svěřenci trenéra Josého Mourinha se pět minut před koncem přece jen dočkali sedmé soutěžní výhry v řadě. Gólman Awat sice výborně vychytal Higuaínův i Benzemův pokus, ale proti tvrdé dorážce Josého Callejóna neměl šanci.