Espaňol Barcelona - Málaga 1:2Malága zvítězila na hřišti Espanyolu a odskočila pátému Levante

Madrid

Fotbalisté Malágy dokázali dvěma brankami v závěrečné čtvrthodině otočit utkání na hřišti Espaňolu a po vítězství 2:1 se bodově dotáhli na třetí Valencii. Na stadionu barcelonského týmu zvítězili po devíti letech. Krok s Málagou neudrželo Levante, které překvapivě doma podlehlo Osasuně Pamplona 0:2.

Ruud van Nistelrooij dal první gól Malagy.

Málaga prohrávala po brance Coutinha, v 76. minutě ale srovnal Ruud van Nistelrooij a přidal svou třetí branku od letního příchodu do Španělska. Za dvě minuty dokonal obrat záložník Martín Demichelis, takže Málaga prodloužila svou šňůru bez porážky na šest ligových utkání.

O první branku duelu mezi Levante a hosty z Pamplony se postaral po čtvrthodině hry Raúl García po Ninově nahrávce a sedmou trefou si pojistil první místo mezi klubovými střelci Osasuny. U druhého gólu si oba hráči svou roli vyměnili a skóroval Nino.

Zaragoza díky spornému pokutovému kopu v páté minutě nastavení zvítězila 1:0 nad Atlétikem Madrid. Po triumfu nad Valencií z minulého týdne zdolala už druhého čtvrtfinalistu Evropské ligy za sebou a v tabulce se odpoutala od posledního místa.

Po senzačním vyřazení Manchesteru United z Evropské ligy pokračovalo v nevydařených výkonech Bilbao, které přišlo v závěru o výhru nad Gijónem a nezvítězilo už potřetí za sebou. Na hřišti Athletiku srovnal na konečných 1:1 hostující Lora až v 90. minutě.

Naopak Villarreal pod novým koučem Miguelem Ángelem Lotinou přidal k poslední remíze 1:1 s Realem další body. Na půdě jiného madridského týmu Raya Vallecano zvítězil 2:0 a sestupovým příčkám se vzdálil už na šest bodů.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:
Getafe - Valencie 3:1 (12. Rios, 24. Miku, 30. vlastní Bruno - 5. Soldado)
Zaragoza - Atlético Madrid 1:0 (90.+5 Apoňo z pen.)
Espaňol Barcelona - Málaga 1:2 (24. Coutinho - 76. Van Nistelrooij, 78. Demichelis)
Levante - Pamplona 0:2 (16. Raúl García, 79. Nino)
Bilbao - Gijón 1:1 (77. De Marcos - 90. Lora)
Betis Sevilla - Santander 1:1 (18. Santa Cruz - 78. Stuani)
Vallecano - Villarreal 0:2 (29. Marco Ruben, 85. Ángel)