Osasuna - Real Madrid 1:5Real rozstřílel Pamplonu, nezaváhala ani Barcelona

Madrid

Fotbalisté Realu Madrid bez problémů porazili ve španělské lize 5:1 Pamplonu, které ve dvou vzájemných duelech této sezony nastříleli dohromady dvanáct gólů. Barcelona zdolala Bilbao 2:0 a za královským týmem si na druhém místě tabulky udržela ztrátu šesti bodů.

Argentinský útočník Gonzalo Higuaín byl největší hvězdou Realu.

Real nasměroval k vítězství už v sedmé minutě nechytatelným volejem Karim Benzema. Do přestávky se ještě prosadili zbývající dva z trojlístku nejlepších střelců "Bílého baletu" Cristiano Ronaldo a Gonzalo Higuaín.

Hned po půli dal fanouškům na stadionu Reyno de Navarra naději hlavičkou Nino, jenže honba za srovnáním se nekonala. Portugalec Ronaldo dal s tečí obránce v 70. minutě z přímého kopu svůj už 37. gól v La lize, jubilejní stou ligovou branku Realu v sezoně dal pak znovu Higuaín.

Barcelona si poradila doma 2:0 s Bilbaem, které v Evropské lize nedávno vyřadilo Manchester United a ve čtvrtek zaujalo vítězstvím 4:2 na půdě Schalke. Na Nou Campu ale Baskové potvrdili, že v lize na rozdíl od evropské soutěže nehrají v dobré formě. Bez tří bodů zůstali už popáté.

Převaha Katalánců vyústila v prvním poločase v jedinou platnou branku, kterou zaznamenal ve 40. minutě Andrés Iniesta. Po přestávce napjal síť z pokutového kopu Lionel Messi, další gól už ale nepřidal, takže na nejlepšího střelce ligy Ronalda ztrácí jeden zásah.

Zaragoza podruhé v řadě vybojovala tři body gólem z nastavení, třetím vítězstvím v řadě se navíc odpoutala z poslední příčky. O triumfu 2:1 nad Gijónem rozhodl záložník Ángel Lafita.

Španělská fotbalová liga - 31. kolo:
Gijón - Zaragoza 1:2 (49. Eguren - 37. Postiga, 90.+1 Lafita),
Santander - Granada 0:1 (89. Siqueira z pen.),
Pamplona - Real Madrid 1:5 (48. Nino - 37. a 70. Ronaldo, 40. a 77. Higuaín, 7. Benzema),
FC Barcelona - Bilbao 2:0 (40. Iniesta, 58. Messi z pen.),
Málaga - Betis Sevilla 0:2 (39. Castro, 45.+1 Dorado).