Real Madrid - Barcelona 2:1Real zdolal Barcelonu i v lize. El Clásico rozhodl Ramos

Madrid

Fotbalisté Barcelony neoplatili Realu Madrid úterní porážku ze semifinále Královského poháru. Na hřišti Bílého baletu prohráli v utkání 26. kola Primera División 1:2, když rozhodující gól vstřelil v 82. minutě Sergio Ramos. Katalánský tým nezvítězil v El Clásicu popáté za sebou, i tak ale drží v tabulce španělské nejvyšší soutěže suverénně první místo. Před druhým Atlétikem Madrid má náskok dvanácti bodů.

Útočník Realu Madrid Karim Benzema se raduje ze vstřelení gólu do sítě Barcelony.

Bílý balet sice zahájil duel bez hvězdného Cristiana Ronalda, jeho absence mu však v úvodu neuškodila. Už v 6. minutě zachytil rozehrávku Ramos, posunul míč doleva na Moratu, který odcentroval přes Daniho Alvese a Benzema na zadní tyči sklepl balón do sítě.

Barcelona se snažila o rychlou odpověď a to se jí podařilo. Vyrovnání zařídil Messi, který i přes zdravotní problémy nastoupil v základní sestavě. V 18. minutě dostal za obranu krásný pas od Alvese, kličkou se zbavil protihráče a přízemní ranou k levé tyči nedal brankáři Lópezovi šanci.

Pětadvacetiletý Argentinec mohl ve 32. minutě i dokonat obrat. Villa ho našel na hranici šestnáctky zcela volného, jenže opora katálánského týmu zakroutila balón jen do míst, kde číhal gólman Realu. Těsně před pauzou mohl domácím vrátit náskok Morata. Modrič ho nadýchaným centrem z pravé strany perfektně našel, záložník Realu ovšem nasměroval míč pouze do boční sítě.

Ramos obstaral Realu tři body

Po změně stran se na trávníku přiostřilo a rozhodčí začal vytahovat žluté karty. V 57. minutě ochozy ožily, na trávník vběhl Ronaldo, který si vytvořil několik dobrých příležitostí. V 65. minutě vyslal na hostující bránu jedovku a Valdés s námahou vyrazil míč na roh. O čtyři minuty později pak šikovně oklamal Piqueho, mezi tři tyče ale nezacílil.

Na stadiónu Santiago Bernabéu se pomalu schylovalo k remíze, jenže s tou se nespokojil Sergio Ramos. V 82. minutě si naskočil na rohový kop a hlavou rozhodl o vítězství Realu, které mohlo být nakonec i vyšší. Ronaldo ale z přímého volného kopu orazítkoval spojnici břevna a tyče.

Katalánský celek se v závěru zlobil na rozhodčího. Po pádu Adriana žádal penaltu, sudí Miguel Ángel Pérez Lasa ji ovšem nenařídil. Tento moment rozčílil gólmana Valdése, který se po závěrečném hvizdu vydal k hlavnímu arbitrovi mohutně protestovat, za což uviděl červenou kartu.