Espaňol - Real Madrid 0:2Real Madrid i bez Ronalda vyrovnal díky výhře nad Espaňolem rekord Barcelony

Řím

Fotbalisté Realu Madrid zvítězili ve 4. kole španělské ligy na hřišti Espaňolu 2:0 díky brankám Jamese Rodrígueze a Karima Benzemy. Šestnáctou ligovou výhrou v řadě vyrovnali rekord Barcelony ze sezóny 2010/11. Tři body vybojovali i bez svých největších hvězd Cristiana Ronalda a Garetha Balea, kteří chyběli kvůli zranění.

Fotbalista Realu Madrid Karim Benzema po druhém gólu do sítě Espaňolu.

První poločas nabídl vyrovnaný průběh, který až v nastaveném čase zlomil gólem do šatny Rodríguez. Před vápnem se zbavil dvou protihráčů a střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre. V 71. minutě pak za záda bývalého gólmana Realu Diega Lópeze doklepl po centru míč Benzema a připsal si svůj první gól v sezoně.

Dva zásahy od dvou svěřenců kouče Zinedina Zidana přinesly nejen vyrovnání rekordní vítězné série Barcelony pod Pepem Guardiolou, ale další důkaz o ofenzivní síle madridské soupisky. O dvanáct gólů v tomto ročníku La Ligy se totiž podělilo už jedenáct hráčů.