Nedvěd dostal za šlápnutí na soupeře trest na pět zápasů

MILÁN

Pavel Nedvěd bude muset vynechat pět zápasů Juventusu v druhé italské fotbalové lize. Český záložník v úterý dostal od disciplinární komise trest za to, že v závěru pátečního zápasu s Janovem šlápl na soupeře a posléze navíc při protestech inzultoval sudího, který mu udělil červenou kartu.

Pavel Nedvěd

Vedení Juventusu v reakci na dnešní verdikt oznámilo, že trest považuje za nepřiměřený a podá proti němu odvolání. "Nedvěd ve 47. minutě druhého poločasu s plným vědomím šlápl na kotník protihráče, a když byl vyloučen, rozhodčího napadl a stoupl mu na nohu. Obešlo se to bez následků," uvedli zástupci disciplinární komise v prohlášení.

Nedvěd si kvůli šlápnutí na nohu janovského obránce Franceska Begu v tomto roce už nezahraje. Juventusu, kterému zařídil v nakonec remízovém utkání (1:1) zařídil vedení krásným gólem z trestného kopu z boku velkého vápna, bude moci znovu pomoci až 20. ledna příštího roku.

Trenér turínského celku Didier Deschamps byl výší trestu nepříjemně překvapen. "Něco takového bylo těžké si představit, protože pět zápasů je opravdu hodně. Ale něž řeknu něco dalšího, raději si to desetkrát rozmyslím," prohlásil francouzský kouč, jehož svěřenci jsou navzdory odpočtu devíti bodů už na druhém místě tabulky.

Šedivec dostal dvouzápasový trest

Kvůli protestům byl v uplynulém kole druhé italské ligy vyloučen také Jaroslav Šedivec z Crotone, které i v deseti udrželo v závěrečné půlhodině s Piacenzou bezbrankový stav. Český útočník byl v úterý potrestán zákazem startu ve dvou utkáních.

Fotbalisté Neapole budou muset za trest sehrát jeden zápas bez fanoušků. Disciplinární komise vedoucímu klubu druhé ligy uzavřela stadion za řádění hooligans při sobotním utkání s Frosinone. Diváci házeli na hřiště světlice a zápas musel být dvakrát přerušen. Před prázdnými tribunami bude Neapol hrát 16. prosince proti Mantově, navíc zaplatí pokutu pět tisíc eur.

Neapol vede druhou ligu s 26 body, druhý je o bod zpět Juventus o skóre před Boloňou.