Rubriky:

Liga mistrů

Strašlivá řež v ulicích Bratislavy! Slovenská metropole posloužila jako neutrální půda pro válku

11. července 2019 13:03 - Bratislava

Bratislava zažila večer plný násilí. Výsledkem je více než 100 zadržených, přes 50 obviněných z výtržnictví, k tomu materiální škody. To celé je zachyceno na obrázcích, které napovídají, že šlo vskutku o divoký, téměř válečný večer. Situace byla poněkud nepřehledná, ale podle všeho se tloukli fotbaloví fanoušci Krakova, jejichž tým dnes hraje v Dunajské Stredě, a příznivci Levski Sofie, kteří vyrazili povzbuzovat do Ružomberoku. Létaly pěsti i židle, bouchaly petardy.

Ve středu se hrálo utkání LM Slovanu s Nikšičem z Černé Hory, ale bitky s tímhle zápasem, v němž domácí ztratili vedení v nastaveném čase a remizovali 1:1, zřejmě vůbec nesouvisely.

Bulhaři podle vyjádření svědků ve slovenských médiích nepůsobili konfliktně, popíjeli v barech. Po příchodu Poláků se ovšem záhy strhla bitva. Kdo ji začal, není jasné.

https://www.facebook.com/vallo.primator/posts/1297578227066840

Policie přišla pozdě. Řežba už poměrně dlouho nerušeně probíhala..

„I přesto, že policie byla připravená na možnost narušení veřejného pořádku mezi fanoušky Slovanu a Poláků, došlo ve Ventúrské ulici k náhodnému střetu mezi polským a bulharskými fanoušky, který v momentě přerostl do narušení veřejného pořádku," uvedla policejní mluvčí Lucia Mihalíková.

Náhoda? Spíše domluvená bitva, naznačují slovenská i jiná média. Web hooligans.cz píše že Poláky přišli podpořit spojenci v barvách Ajaxu. „Na Slovensko nejedeme v míru, bude to den plný zábavy," plánoval pro změnu podle jeden z lídrů fanouškovského tábora Levski.

K situaci se vyjádřil i primátor města Matúš Vallo. „Nechci spekulovat, jestli někdo podcenil situaci," napsal mimo jiné na sítě.

https://www.facebook.com/vallo.primator/posts/1297884470369549

Upřesněná čísla od policie? Při demolování několika restaurací bylo zadrženo 107 fanoušků - Poláků, Nizozemců i Bulharů. Celkem 56 lidí bylo obviněno z výtržnictví, podle ČT mezi nimi není žádný Bulhar. Původně policie informovala o 80 zadržených. Zraněno bylo sedmnáct fanoušků.

vap, Sport.cz

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..