Rubriky:

Liga mistrů

Kopali se, sprostě si nadávali, ale za Řepkovo zranění Hartig nemohl

2. srpna 2009 08:00 - PRAHA

Hartig po něm šel, Řepka nezůstával Hartigovi nic dlužen, ale za zranění vůdce letenského týmu nakonec nikdo z klokanů nemohl. Když už v nastaveném čase pražského derby odkulhával sparťanský obránce za pomoci doktora ze hřiště, vystřídaný Hartig už na place nebyl. A mladý Nešpor si v běžeckém souboji, po němž se Řepka skácel k zemi, na letenského tvrďáka nic nedovolil.

„Nechtěli jsme žádného hráče Sparty před cestou do Atén zranit, proto jsme nehráli nijak agresivně,“ hájil své svěřence trenér klokanů Pavel Hoftych.

Sparta přesto o největší oporu svého mužstva přišla. Ze soubojů s útočníkem klokanů Lukášem Hartigem, při nichž to jiskřilo a i sprostá slova padala, vyšel Řepka nezraněn, v běžeckém souboji s mladým Nešporem ho ale zradil sval.

„Šli jsme po sobě od začátku, protože Řepka s Bergrem si zřejmě mysleli, že jsem si v souboji s Pamičem pomohl loktem. Nevím o tom, zákeřně jsem nehrál, zranit jsem už teprve nikoho nechtěl. Takové souboje k ligovému fotbalu patří. Sprostá slova, která mezi mnou a Řepkou padla, také,“ vysvětloval útočník Bohemians Lukáš Hartig, proč to mezi ním a Sparťany tak jiskřilo a proč nejen Řepka, ale i Berger mu během derby měl co vysvětlovat.

Sparťané věří v Řepkovo uzdravení

„Kdybychom nechali Spartu hrát, neměli jsme šanci na úspěch,“ stál si za svým.

„Tvrdá hra Bohemky nám opravdu nevadila,“ odmítal i kapitán Sparty Berger názor, že je klokani rozkopali.

Jenže co je to platné, když Letenští o šéfa obrany a svého vůdce na hřišti i v kabině Řepku přišli. Před kvalifikační odvetou Ligy mistrů v Aténách by to byla děsivá rána.

„Chyběl by, to se ví. Zkušenosti budou hrát v Aténách velkou roli. A to už nemluvím o tom, že je naším nejlepším obráncem,“ uvědomoval si sparťanský kapitán Berger, jak moc by Řepka v kvalifikační odvetě scházel.

„Hráče na jeho post samozřejmě máme, ale nahradit Tomášovy fotbalové kvality lze těžko. Je lídrem a osobností týmu, takže i na soudržnost mužstva by to vliv mít mohlo. Museli bychom se ale s jeho absencí vyrovnat. Při neúčasti Bergra jsme to také svedli,“ utěšuje se i sparťanský kouč Chovanec.

A samozřejmě doufá, že lékaři a fyzioterapeuti, kteří mají Řepku v péči i po celý víkend, ho dají dohromady natolik, že pod Akropolí nastoupí.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..