Rubriky:

Liga mistrů

Panathinaikos si před Spartou zakázal negativní myšlenky

4. srpna 2009 08:20 - ATÉNY

Drtivá kritika se snáší na fotbalisty Panathinaikosu Atény před odvetou 3. předkola Ligy mistrů s pražskou Spartou, v níž musejí Řekové v úterý na domácí půdě smazat dvoubrankové manko po prohře 1:3 v minulém týdnu. Nový ligový ročník sice v Řecku začne až za tři týdny, ale kdyby Panathinaikos nezvládl souboj se Spartou a přišel tak o milióny ze štědré Ligy mistrů, dostal by těžký direkt hned na úvod sezóny.

 

Michal Doležal, ČTK

Sebevědomí však Atéňanům před odvetou nechybí, myšlenky na možné vyřazení kouč Henk Ten Cate, který mezi fanoušky Panathinaikosu není příliš oblíbený a teď se zase víc mluví o jeho odvolání, prý zakázal. "Absolutně tady není prostor na nějaký negativismus. To by byla cesta do záhuby," prohlásil Ten Cate na pondělní podvečerní tiskové konferenci v Aténách.

Kouče, který jako asistent prošel věhlasnými kluby Barcelonou či Chelsea a nedávno vedl také Ajax Amsterodam, s nímž se musel předloni sklonit v předkole Ligy mistrů se Slavií, prý vyhazov nestraší.

"Tady přece vůbec nejde o mě. O moje vztahy s vedením, sponzory, médii. Jde pouze o to, abychom zvládli odvetu se Spartou a postoupili dál. Pořád to není ztracené," nabádal nizozemský kouč. "Nechceme zažít smutný večer. Ale nesmíme zopakovat ten hrozný výkon z Prahy, po němž jsme prožili těžké dny," připomněl záložník Gilberto Silva, společně s útočníkem Djibrilem Cissém největší hvězda "Pao", prohru 1:3 z Letné.

Musíme hrát jako Sparta v Praze, zní z Panathinaikosu

Všichni hráči řeckého vicemistra ale společně s trenérem Ten Catem celý minulý týden v médiích dostávali co proto. Výkon z Prahy místní označují za možná nejhorší v podání Panathinaikosu v pohárové Evropě za posledních pět let. "Proto to teď musíme napravit. Pořád to můžeme otočit. Ale musíme do toho dát celé srdce, odvahu a také obezřetnost. Prostě předvést to, co Sparta proti nám v prvním zápase, kdy byl její přístup příkladný," ocenil výkon letenských Gilberto Silva, mistr světa z roku 2002.

Také Ten Cate prý hráčům v posledních dnech neustále vtlouká do hlav, aby změnili svůj přístup. A za příklad jim dává loňské vystoupení v Lize mistrů, kdy došli až do osmifinále. "A dosáhli jsme toho hlavně tím, že jsme byli disciplinovaní, obětaví a hráli takticky. Na Spartě to nebylo o nějaké kvalitě. Jen nám chyběly ty základní věci, bez nichž se v dnešním fotbale neobejdete," líčil Ten Cate.

Ten prý nepochybuje, že Panathinaikos jako v Praze už v dohledné době nevyhoří. I proto, že po sérii letních nákupů se lepší souhra jeho hráčů. "Když přijde nový hráč, potřebuje nějaký čas na to, aby si zvykl v nové zemi, aby se zabydlel, aby za ním přijela rodina či přítelkyně. S posilami to je někdy složité, ale kdybych mohl koupit třeba Johna Terryho, tak do toho půjdu," žertoval Ten Cate.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..