Rubriky:

Liga mistrů

VIDEO: Izraelský útočník si k oslavě gólu nasadil jarmulku a dostal žlutou kartu

19. srpna 2010 13:27 - SALCBURK

Izraelský fotbalista Itaj Šechter z Hapoelu Tel Aviv oslavil svůj gól do sítě Salcburku v úvodním zápase čtvrtého předkola Ligy mistrů krátkou židovskou modlitbou s jarmulkou na hlavě, za což si vysloužil žlutou kartu. Po utkání prohlásil, že rozhodně nemělo jít o provokaci.

 

Dominic Ebenbichler , Reuters

"Dostal jsem tu jarmulku od fanouška na letišti a napadlo mě, že si ji dám do stulpny, a když se mi podaří z boží pomocí skórovat, tak mu poděkuji. Nechtěl jsem nikoho provokovat, jen jsem chtěl udělat radost izraelským fanouškům u televize," řekl Šechter listu Jewish Chronicle.

Fanoušci to nesli nelibě

Podle pravidel FIFA jsou projevy víry na hřišti zakázané a fotbalistovo počínání nesli nelibě příznivci Salcburku na tribunách. Kouč izraelského celku Eli Guttman však svého svěřence hájil.

Fotbalista Hapoelu Itaj Šechter (vpravo) se spoluhráčem ZahavimFotbalista Hapoelu Itaj Šechter (vpravo) se spoluhráčem Zahavimfoto: Reuters/Dominic Ebenbichler

"Mně to nevadí, co udělal. Když se po gólu křesťanský hráč pokřižuje, taky je to podle mě v pořádku," citovala agentura APA Guttmana, jehož tým ve středu večer zvítězil 3:2 a vykročil za postupem do hlavní fáze Ligy mistrů.

Čtvrt roku se prý nemohl trefit

Izraelský reprezentant Šechter zvýšil v 53. minutě na 3:1. "Čtvrt roku se nemohl trefit. Teď jen děkoval Bohu za pomoc," uvedl trenér Hapoelu na adresu třiadvacetiletého hráče, kterého chtěl na jaře koupit anglický Birmingham City.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..