Rubriky:

Liga mistrů

Jako trestanec by Vrba vypadal nerad. Oběti je však ochoten na oltář Ligy mistrů položit

23. srpna 2011 20:02 - PRAHA

Vlasy by riskoval strašně nerad. Když na jaře táhla jeho Plzeň za mistrovským titulem, slíbil hráčům, že půjde do hola, jestliže primát získají. Slovu trenér Pavel Vrba skutečně dostál, a když jeho tým titul vybojoval, nechal se vylepat jak trestanec v lágru. „Tři měsíce jsem fakt vypadal strašně blbě. Ale když nebude zbytí, klidně se zase vsadím,“ naznačil kouč fotbalové Plzně, že na oltář postupu do Ligy mistrů je ochoten přinášet i osobní oběti.

 

Jan Handrejch, Právo

Brána do základní skupiny Champions League je před Plzní rozkopnutá téměř dokořán. Poté, co před týdnem v zemi dánské vyhrála v prvním kvalifikačním duelu čtvrtého předkola nad Kodaní 3:1, z hamletovské otázky „Být či nebýt“ zůstalo jen sloveso první.

Samozřejmě "být", pochopitelně do základní skupiny Champions League postoupit. Jako první český celek po čtyřleté odmlce, jako třetí klub po Spartě a Slavii, jenž by v nejprestižnější klubové soutěži starého kontinentu figuroval.

Ze Snu nedělá vědu. Z vyprodaného Edenu také ne

„Bude to skutečně mimořádný den. I pro mě, i když už jsem zažíval zápasy, které nás posouvaly k titulům. Jenže teď nás čeká to nejmimořádnější, co může v evropském fotbale být,“ přiznal před středeční odvetou plzeňský kouč Pavel Vrba, který se uchýlil se svými svěřenci do senohrabského hotelu Sen a do pražského Edenu si s nimi přijel večer zatrénovat.,

„Kdybychom mohli hrát v Plzni, zůstali bychom na předzápasové soustředění samo sebou doma,“ nedělal ze senohrabského luxusu vědu. Z vyprodaného Edenu rovněž ne, i když ve fotbalové Praze je to událost. Slavii se to zatím povedlo jen třikrát – hned při otevření s Jabloncem, poté v pohárovém duelu s Aston Villou a dotřetice v derby se Spartou.

Plzeň je v Edenu doma poprvé a hned ho vyprodala také. „Ukazuje se, že diváci jsou s hrou Plzně spokojeni a chtějí nám pomoci, abychom udělali výsledky,“ pravil Vrba věcně.

Reprezentace je pro Vrbu tabu

Nejen vyprodané ochozy a vidina 226 miliónů korun, které by jeho klub za účast v Lize mistrů shrábnul, by však měla hnát Plzeň za postupem. I čerstvá Bílkova nominace, který na kvalifikační duel české reprezentace ve Skotsku povolal hned čtyři plzeňské hráče, by mohla představovat náramný motivační stimul.

„Jednou jsem se k reprezentaci vyjádřil a byl jsem za to kritizovaný, takže se bojím na toto téma cokoli říkat. Trenér prostě vybral hráče, o nichž je přesvědčen, že výkonnost mají,“ odbyl téma Plzeň a národní tým lakonicky plzeňský kouč a raději myslel na středeční konfrontaci s Kodaní.

„Samozřejmě že si hru Kodaně rozebíráme, protože víme, že bude muset hrát stejný fotbal, jaký praktikuje v lize a s jakým na nás vyrukovala doma.  My se jí ale přizpůsobovat nesmíme. Kdybychom chtěli jen bránit a odehráli poločas, jako třeba v předchozím kole s Trondheimem, nikomu by se to nelíbilo,“ varoval své svěřence a ani nemusel přidávat, že takovýto výkon by vysněný postup rozhodně nepřinesl.

zp, dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..