Nedvěd vystřelil Juventusu výhru nad Bayernem

Pavel Nedvěd rozhodl o vítězství Juventusu Turín nad Bayernem Mnichov v třetím kole Ligy mistrů. V souboji dosud stoprocentních gigantů ve skupině C vstřelil bývalý kapitán české reprezentace v 76. minutě jedinou branku utkání. Juventus tak i potřetí vyhrál 1:0.

Po Thuramově pasu a Ibrahimovicově sklepnutí hlavou se Nedvěd zmocnil míče a z osmi metrů překonal Kahna. Pro loňského držitele Zlatého míče pro nejlepšího hráče Evropy to byla druhá trefa v letošním ročníku Ligy mistrů. V polovině září již rozhodl rovněž o výhře 1:0 na půdě Ajaxu Amsterodam. Nedvěd je při střelecké chuti, skóroval i o víkendu v lize proti Messině.

První body si v 'céčku' připsal Ajax. Úřadující nizozemský mistr nastoupil bez českých hráčů Zdeňka Grygery i Tomáše Galáska a lehce porazil Maccabi Tel Aviv 3:0. O branky se postarali již v prvním poločase Sonck, De Jong a Van der Vaart.

Baroš vyšel naprázdno

V útoku Liverpoolu odehrál celý zápas český reprezentant Milan Baroš, ale na bezbrankové remíze s La Coruňou nic nezměnil, přestože šance měl. V 34. minutě se neprosadil a o šest minut později netrefil Molinovu branku. Zápas zakončil Baroš v nastaveném čase žlutou kartou.

Výhru Monaka v dalším utkání skupiny A nad Olympiakosem Pireus 2:1 si vychutnal na hřišti také další účastník letošního Eura Jaroslav Plašil. V 74. minutě nahradil střelce první branky Saviolu.

Lyon do čela sk. D

První ztrátu utrpělo Dynamo Kyjev. Po kontumační výhře na půdě AS Řím a domácím vítězství nad Leverkusenem narazili Ukrajinci na půdě Realu Madrid. V lize se trápící španělský favorit vyhrál 1:0 díky první trefě anglického reprezentanta Michaela Owena v dresu Realu. Posila za 12 milionů eur z Liverpoolu proměnila v 35. minutě ve vítězství Ronaldův centr.

Naopak AS Řím zůstává bez bodu. V Leverkusenu sice hosté vedli po vlastní brance Berbatova, ale v druhém poločase otočili stav Roque Junior a Krzynówek. Po vyloučení Panucciho a De Rossiho dohrávalo AS v devíti a výsledek ještě potvrdil Franca.

Ve skupině D se po remíze Manchesteru United na Spartě dostal do čela se sedmi body Lyon. Na půdě Fenerbahce Istanbul nasměrovali Olympique k vítězství Juninho a Cris. Marcío sice zápas zdramatizoval, ale v 87. minutě potvrdil tříbodový zisk Francouzů Frau.

Liga mistrů - 3. kolo
Skupina A
AS Monako - Olympiakos Pireus 2:1 (2:0)
Branky: 2. Saviola, 10. Chevanton - 60. Okkas. Rozhodčí: Wegereef (Niz.). Diváci: 16000.
Real Madrid - Dynamo Kyjev 1:0 (1:0)
Branka: 35. Owen. Rozhodčí: Veissiére (Fr.). Diváci: 60000.
Bayer Leverkusen - AS Řím 3:1 (0:1)
Branky: 48. Roque Junior, 59. Krzynówek, 90.(+4) Franca - 26. vlastní Berbatov. Rozhodčí: Poulat (Fr.). ČK: 61. Panucci, 87. De Rossi (oba AS Řím). Diváci: 22500.
1. Kyjev32017:36
2. Leverkusen32018:56
3. Real Madrid32015:56
4. AS Řím30033:100
Skupina C
Juventus Turín - Bayern Mnichov 1:0 (0:0)
Branka: 76. Nedvěd. Rozhodčí: Mejuto González (Šp.). Diváci: 18089.
Ajax Amsterodam - Maccabi Tel Aviv 3:0 (3:0)
Branky: 4. Sonck, 21. De Jong, 33. Van der Vaart. Rozhodčí: Iturralde González (Šp.). Diváci: 48161.
1. Juventus33003:09
2. Bayern32015:16
3. Ajax31023:53
4. Tel Aviv30030:50
Skupina D
Sparta Praha - Manchester United 0:0 - podrobnosti zde
Fenerbahce Istanbul - Olympique Lyon 1:3 (0:0)
Branky: 68. Marcío - 55. Juninho, 66. Cris, 87. Frau. Rozhodčí: Baskakov (Rus.). Diváci: 42000.