Rubriky:

Liga mistrů

Strašlivá penalta, sypal si popel na hlavu Robben, který na Čecha nevyzrál

20. května 2012 16:49 - Mnichov

Nizozemský fotbalista Arjen Robben přiznal, že pokutový kop v prodloužení finále Ligy mistrů proti Petru Čechovi zahrál strašlivě a připravil tím Bayern o možný triumf. Chelsea následně vyhrála penaltový rozstřel. Zklamání je to pro něj o to větší, že v této sezoně už při jedné důležité penaltě v dubnu zklamal, a připravil tak Bayern o německý titul.

 

Felix Ordonez, Reuters

V sobotu to mohl napravit a přiblížit Bayern k triumfu v Lize mistrů. Po faulu Didiera Drogby na Francka Ribéryho si vzal míč, Čech si ale na jeho penaltu počkal a střelu zneškodnil. "Chtěl jsem vystřelit tvrdě a nahoru, ale nebylo to dostatečně nahoru. Byla to strašlivá penalta," přiznal sebekriticky Robben.

Prý ani nedokáže slovy popsat, jak se po utkání cítil. "Když třikrát cítíte, že máte k trofeji hrozně blízko a nakonec odejdete s prázdnou, je to hrozný pocit," uvedl nizozemský záložník.

Nepovzbudilo ho ani to, že ho po utkání utěšovali soupeři Drogba, Čech či prezident UEFA Michel Platini. "Je hezké, že se mě snažili povzbudit, ale není to nic platné. Chtěl jsem pohár a nepovedlo se to," dodal.

Penaltové selhání ho ovlivnilo natolik, že při rozstřelu nenašel odvahu k dalšímu pokusu. Nebyl však sám. "Několik hráčů se necítilo v pohodě a sebejistě na to, aby zahrávali penaltu. A nelze je k tomu nutit. Proto šel kopat brankář Neuer, který si věřil," uvedl trenér Jupp Heynckes.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..