Čech dvakrát inkasoval a Chelsea padla v Doněcku. Barcelona zachránila výhru v nastavení

Doněck

Hned několik překvapení se urodilo v úterních zápasech třetího kola fotbalové Ligy mistrů. Obhájce trofeje z Chelsea s Petrem Čechem v brance zaváhal v Doněcku, kde se Tomáš Hübschman a spol. nakonec radovali z výhry 2:1. Dánský nováček Nordsjaelland zase vybojoval s Juventusem Turín remízu 1:1. Senzaci odvrátil Manchester United, který doma otočil s Bragou zápas z 0:2 na 3:2, Barcelona zase vydřela výhru 2:1 nad Celtikem až v nastaveném čase.

Alex Teixeira (třetí zleva) poslal v Doněcku Šachtar do vedení nad Chelsea. A gólovou radost si se spoluhráči patřičně užil.

Chelsea přišla o sérii šesti soutěžních výher a v devátém utkání pod trenérem Robertem di Matteem v Lize mistrů utrpěla první porážku.

Lídr anglické ligy začal na Ukrajině špatně a už ve třetí minutě inkasoval stý gól v LM. Brankáře Čecha překonal křížnou střelou Brazilec Alex Teixeira. Domácí si vytvořili na konci prvního poločasu velký tlak a naděje "Blues" držel pozorný Čech, který v krátkém sledu zlikvidoval tři dobré šance Šachtaru. Nejnebezpečnější pokus Hübschmana vytáhl reflexivním zákrokem z brankové čáry.

Doněcku, který vyhrál všech dvanáct letošních ligových zápasů, se vydařil i nástup do druhé půle. Po sedmi minutách zakončil rychlou akci přízemní střelou k tyči další brazilský záložník Fernandinho. Hosté se do mnoha vyložených šancí nedostávali a kontaktní branka Oscara z 88. minuty pro ně přišla pozdě.

Juventus zachraňoval bod

V druhém utkání skupiny zachránil Juventus až v závěru remízu 1:1 na půdě nováčka dánského Nordsjaellandu, jenž získal v LM první bod a vstřelil premiérový gól.

Brankáře "Staré dámy" Buffona překonal v Kodani v 50. minutě Beckmann, ale domácí náskok neudrželi. Třetí nerozhodný výsledek ve skupině zajistil italskému šampiónovi devět minut před koncem střídající Vučinič.

Stoprocentní bilanci udržely Barcelona a Manchester United, ale oba musely doma otáčet špatně rozehrané domácí duely.

Barcelona o výhře 2:1 nad Celtikem Glasgow rozhodla na Nou Campu až ve čtvrté minutě nastavení po zásahu Alby. Katalánský celek se po Realu Madrid a Bayernu Mnichov stal třetím mužstvem v LM, který dosáhl jubilejní sté výhry.

Manchester United prohrával s Bragou po 20 minutách dokonce o dvě branky, ale dva zásahy Hernándeze a gól Evanse mu nakonec zajistily vítězství 3:2. "Rudí ďáblové" se po Arsenalu stali druhým týmem v historii LM, jenž dvakrát vyhrál zápas, v němž prohrával o dvě branky."

Borisov doma utrpěl debakl

Dosavadní překvapení soutěže Borisov nezopakoval úvodní dvě výhry a doma podlehl Valencii jasně 0:3. Hattrickem se blýskl útočník Soldado.

Bayern Mnichov napravil minulou prohru 1:3 z Borisova a v Lille vyhrál 1:0 po Müllerově penaltě. Francouzský tým, za který si poslední minutu zahrál český zadák David Rozehnal, prohrál i třetí utkání ve skupině. V ní mají Valencie, Bayern i Borisov shodně šest bodů.

Spartak Moskva s obráncem Markem Suchým v sestavě porazil Benfiku Lisabon 2:1 a ve třetím utkání skupiny G poprvé bodoval. Všechny tři branky padly už v prvním poločase z kopaček brazilských hráčů. Ruský tým ve třetí minutě poslal do vedení záložník Rafael Carioca. Po půl hodině vyrovnal premiérovým gólem Benfiky v tomto ročníku LM útočník Lima, ale dvě minuty před přestávkou si dal vlastní gól jeho spoluhráč Jardel.

Spartak přerušil sérii tří soutěžních porážek a zachoval si naději na postup do vyřazovací fáze. Portugalský celek se s jedním bodem propadl na poslední místo ve skupině.

Liga mistrů - úterní zápasy 3. kola základních skupin:
Skupina E:
Šachtar Doněck - Chelsea FC 2:1 (1:0)online
Branka: 3. Alex Teixeira, 52. Fernandinho - 88. Oscar
Nordsjaelland - Juventus Turín 1:1 (0:0)
Branky: 50. Beckmann - 81. Vučinič. Rozhodčí: Aytekin (Něm.).
Skupina F:
BATE Borisov - Valencie 0:3
Branky: 55. a 69. Soldado, 45.+1 z pen. Rozhodčí: Thomson (Skot.).
Lille - Bayern Mnichov 0:1 (0:1)
Branka: 20. Müller z pen. Rozhodčí: Atkinson (Angl.).
Skupina G:
FC Barcelona - Celtic Glasgow 2:1 (1:1)online
Branky: 45. Iniesta, 90.+4. Alba - 18. Samaras
Spartak Moskva - Benfica Lisabon 2:1 (2:1)
Branky: 3. Rafael Carioca, 43. vlastní Jardel - 33. Lima. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.).
Skupina H:
Manchester United - Braga 3:2 (1:2)
Branky: 25. a 75. Hernández, 62. Evans - 2. a 20. Alan. Rozhodčí: Mažič (Srb.).
Galatasaray Istanbul - CFR Kluž 1:1 (0:1)
Branky: 77. Burak Yilmaz - 19. vlastní Nounkeu. Rozhodčí: Tagliavento (It.). ČK: 28. Aguirregaray (Kluž).