Rosický oslavil návrat do základní sestavy výstavním gólem, Citizens v Evropě končí

Parádním gólem oslavil český záložník Tomáš Rosický návrat do základní sestavy Arsenalu. V posledním utkání základní skupiny na půdě Olympiakosu Pireus otevřel skóre, do druhé půle však již nenastoupil a „Kanonýři“ nakonec prohráli 1:2. Z prvního místa skupiny B tak postupuje Schalke, které remizovalo s Montpellier 1:1. Ani Evropskou ligu nebudou hrát fotbalisté Manchesteru City, kteří prohráli na půdě Borussie Dortmund 0:1.

Tomáš Rosický (vlevo) se raduje se spoluhráči z Arsenalu Aaronem Ramseym (uprostřed) a Carlem Jenkinsonem z branky.

Rosický v 38. minutě podpořil ofenzivní výpad svých spoluhráčů. Gervinho mu z pravé strany poslal zpětnou přihrávku a kapitán národního týmu, který se vrátil do sestavy Arsenalu poprvé ve víkendovém utkání proti Swansea, se do míče opřel bez přípravy a trefil přesně k levé tyči.

Trenér Wenger však Rosického stáhl už po konci prvního poločasu, místo Čecha poslal na hřiště Aršavina. Domácím se ve druhé části podařilo zápas otočit. Po závaru z rohového kopu vyrovnal Maniatis a vítězný gól přidal v 73. minutě Mitroglou.

Schalke vedlo na hřišti Montpellier po brance Howedese. O tři minuty později vyrovnal domácí Herrera. Remízový výsledek však německému celku stačí k vítězství ve skupině. Ze druhé příčky postupuje Arsenal a Evropskou ligu bude hrát Olympiakos.

Citizens na půdě Dortmundu prohráli

Ani Evropskou ligu nebude hrát anglický mistr Manchester City. Manciniho svěřenci museli na půdě Borussie Dortmund zvítězit, aby si zachovali teoretickou šanci na postup. Dortmund ale poslal do vedení v 57. minutě Schieber a Citizens nedokázali gólově odpovědět. O postupujícím do Evropské ligy bylo tedy jasno i bez ohledu na druhý zápas skupiny D. V tom Real zvítězil na domácím hřišti nad Ajaxem 4:1.

Ve skupině C si pojistila postup z první příčky Málaga, která remizovala s Anderlechtem. Italský AC Milán na San Siru podlehl Petrohradu a ruský celek si tak na úkor bruselských fotbalistů vybojoval třetí příčku.

Přímý zápas o první příčku nabídl souboj Paris St. Germain - Porto. Lepší výchozí pozici při losu si vybojoval francouzský celek.

Závěrečné 6. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:
Skupina A:
Paris St. Germain - FC Porto 2:1 (1:1)
Branky: 29. Thiago Silva, 61. Lavezzi - 33. Martínez. Rozhodčí: Thomson (Skot.). Diváci: 45.512.
Dinamo Záhřeb - Dynamo Kyjev 1:1 (0:1)
Branky: 90.+4 Krstanovič z pen. - 45.+1 Jarmolenko. Rozhodčí: Todorov (Bulh.). Diváci: 15.000.
Skupina B:
Montpellier - Schalke 04 1:1 (0:0)
Branky: 59. Herrera - 56. Höwedes. Rozhodčí: Mateu Lahoz (Šp.). Diváci: 23.142.
Olympiakos Pireus - Arsenal 2:1 (0:1)
Branky: 64. Maniatis, 73. Mitroglu - 38. Rosický. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). Diváci: 30.000.
Skupina C:
Málaga - Anderlecht Brusel 2:2 (1:0)
Branky: 45. a 61. Duda - 51. Jovanovič, 89. Mbokani. Rozhodčí: Aytekin (Něm.). Diváci: 25.000.
AC Milán - Petrohrad 0:1 (0:1)
Branka: 35. Danny. Rozhodčí: Chapron (Fr.). Diváci: 49.000.
Skupina D:
Real Madrid - Ajax Amsterodam 4:1 (2:0)
Branky: 28. a 88. Callejón, 13. Cristiano Ronaldo, 49. Kaká - 60. Boerrigter. Rozhodčí: Královec (ČR). Diváci: 67.000.
Borussia Dortmund - Manchester City 1:0 (0:0)
Branka: 57. Schieber. Rozhodčí: Mažič (Srb.). Diváci: 65.000.