Rubriky:

Liga mistrů

Katastrofa, zuří Poláci! Legii Varšava z LM hodinu před losem vyřadili kvůli čtyřem minutám

8. srpna 2014 09:23 - Nyon
(Aktualizováno: 8. srpna 2014 15:49)

Fotbalisté Legie Varšava ve třetím předkole Ligy mistrů Celtic na hřišti dvakrát porazili, přesto nepostoupili. Jejich dres v odvetě v Glasgowě totiž oblékl hráč, který z disciplinárních důvodů nesměl nastoupit. Na hřišti byl pouhé čtyři minuty. UEFA je dnes přesto vyřadila ze soutěže kvůli neoprávněnému startu. Budou pokračovat v Evropské lize.

 

www.legia.com

Obránce Bartosz Bereszynski v minulé sezóně v posledním zápase Legie v Evropské lize s Apollonem Limassol dostal červenou kartu a následně stop na tři zápasy. Trest by si teoreticky mohl v této sezóně už odpykat, jenže ve druhém předkole proti irskému klubu St. Patrick vůbec nebyl na soupisce Legie.

V Glasgowě nastoupil čtyři minuty před koncem v době, kdy Legia celkově vedla už 6:1. Disciplinární komise UEFA dnes pouhou hodinu před losováním LM odvetný zápas kontumovala 3:0 ve prospěch Celticu. Skotové tak při celkovém skóre 4:4 postoupili dál na základě pravidla o gólu na hřišti soupeře. Polský tým může jen lamentovat. V prvním utkání neproměnil dvě penalty...  Na Legii tak zbylo pouze 4. předkolo Evropské ligy.

Polský klub se cítí být poškozen. "Na trávníku bylo vidět, kdo je lepší. Vzhledem k tomu, že to byl obyčejný lidský omyl, je to nepřiměřený trest. Rozhodnutí je proti zásadám fair play a po finanční stránce je to pro náš klub katastrofa," řekl v Nyonu funkcionář Legie Dominik Ebebenge. Dodal, že klub se proti rozhodnutí odvolá k Mezinárodní sportovní arbitráži.

I generální sekretář Gianni Infantino předpokládá, že spor bude pokračovat v Lausanne. "To je obvyklý scénář. Nikdy není dobré, když se rozhoduje jinde než na hřišti, ale v tomto případě jiný výklad nebyl možný," řekl Infantino před dnešním losováním.

Celtic z podobného přehmatu těžil už podruhé. V roce 2011 sice vypadl z Evropské ligy se Sionem, ale švýcarský klub byl následně vyloučen ze soutěže také kvůli neoprávněnému startu. V jiném podobném případě však UEFA byla shovívavější. V roce 2010 vyvázl Debrecín jen s pokutou 15 tisíc eur, když prokázal, že neoprávněného hráče proti bulharské Loveči zařadil do utkání v dobré víře.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..