Zítka zavinil penaltu, přesto Anderlecht postoupil

Fotbalisté Anderlechtu Brusel podle očekávání postoupili ze druhého předkola Ligy mistrů přes ázerbájdžánského mistra Něftči Baku a o účast v hlavní soutěži se utkají s pražskou Slavií. Anderlecht ve středu prohrál 0:1, ale to mu po domácí výhře 5:0 nemuselo vadit.

Český brankář Anderlechtu Daniel Zítka - archivní foto

Nicméně domácí měli famózní vstup do utkání. Ve čtvrté minutě fauloval český gólman Daniel Zítka, který dostal znovu přednost před reprezentantem Protem, útočníka v šestnáctce a následnou penaltu nechytil. Na víc se ale domácí nezmohli.

Tomáš Jun si letos evropské poháry nezahraje. Místo jistoty Ligy mistrů v dresu Sparty nakonec po přestupu do Trabzonsporu nebude hrát ani v Poháru UEFA. Dnes jen bezmocně sledoval, jak jeho spoluhráči vypadli z druhého předkola Champions League.

Tomáš Jun si letos evropské poháry nezahraje

Kyperský tým Anorthosis Famagusta porazili Turci doma jen 1:0, což po prohře 1:3 v prvním zápase nestačilo. Po trefě Fatiha Tekkeho přitom tureckému vicemistrovi stačilo k postupu dát soupeři, který hrál od 74. minuty v deseti, jediný gól.

Artmedia Bratislava se o postup do hlavní soutěže utká s Partizanem Bělehrad. Ten i podruhé porazil moldavský Šerif Tiraspol 1:0 a jedinou branku vstřelil opět Nigerijec Odita.

Rapid Vídeň své fanoušky napínal. Lucemburského mistra F91 Dudelange v prvním zápase rozdrtil 6:1, ale dnes doma v poločase prohrával 0:2. Nakonec zápas s vypětím sil otočil na 3:2 a v cestě do hlavní soutěže mu stojí jen Lokomotiv Moskva. Rakouský mistr nastoupil s rezervní sestavou, Marek Kincl přišel na poslední půlhodinu, Radek Bejbl nehrál vůbec. Překvapivě vypadlo Dynamo Kyjev, jež skončilo na štítu švýcarského Thunu.

Něftči Baku (Ázerb.) - RSC Anderlecht 1:0 (1:0)
Branka: 5. Cordas z pen. První zápas 0:5, postoupil Anderlecht.
Sestava Anderlechtu: Zítka - Deschacht, Tihinen, Kompany, Van den Borre - Vanderhaeghe, Hasi, Žewlakov, Goor (63. Serhat), Wilhelmsson - M. Mpenza (69. Jestrovič). Trenér: Vercauteren.
Haka Valkeakoski (Fin.) - Valerenga Oslo 1:4 (1:2)
Branky: 9. Lehtinen - 29. a 75. T. A. Flo, 27. Waehler, 60. Iversen. První zápas 0:1, postoupila Valerenga.
Maccabi Haifa (Izr.) - Malmö FF (Švéd.) 2:2 (1:1)
Branky: 10. Colautti 60. Sivilia - 21. Afonso, 89. Abelsson. ČK: 70. Sivilia (Maccabi). První zápas 2:3, postoupilo Malmö.
Lokomotiv Moskva - Rabotnički Skopje (Mak.) 2:0 (0:0)
Branky: 75. Syčev, 85. Ašatijani. První zápas 1:1, postoupil Lokomotiv.
Trabzonspor (Tur.) - Anorthosis Famagusta (Kypr) 1:0 (1:0)
Branka: 40. Fatih. ČK: 74. Katsavakis (Anorthosis). První zápas: 1:3, postoupil Anorthosis.
Šerif Tiraspol (Mold.) - Partizan Bělehrad 0:1 (0:0)
Branka: 64. Odita. První zápas 0:1, postoupil Partizan.
Steaua Bukurešť - FC Shelbourne (Ir.) 4:1 (2:1)
Branky: 19. Nicolita, 28. Iacob, 62. Dinita, 90. Oprita z pen. - 39. Byrne. ČK: 5. Dica - 5. Rogers. První zápas 0:0, postoupila Steaua.
CSKA Sofie - FK Tirana (Alb.) 2:0 (1:0)
Branky: 3. Zadí, 90. J. Todorov. První zápas 2:0, postoupilo CSKA.
Bröndby Kodaň - Dinamo Tbilisi 3:1 (2:0)
Branky: 10. a 42. Lorentzen, 86. Kamper - 66. S. Jašvili. První zápas 2:0, postoupilo Bröndby.
FC Thun (Švýc.) - Dynamo Kyjev 1:0 (0:0)
Branka: 90. Bernardi. ČK: 90. Rodrigo (Dynamo). První zápas 2:2, postoupil Thun.
Rapid Vídeň - F91 Dudelange (Luc.) 3:2 (0:2)
Branky: 47. a 81. Lawaree, 86. Dollinger - 7. vlastní Tosun, 37. Gruszczynski. První zápas 6:1, postoupil Rapid.
Hajduk Split (Chorv.) - VSC Debrecín (Maď.) 0:5 (0:3)
Branky: 1. a 27. Halmosi, 22. Kerekes, 75. Sidibe, 90. Kiss. První zápas 0:3, postoupil Debrecín.