Rubriky:

Liga mistrů

Blažek: Na Arsenal může platit dobrá obrana a brejky

18. října 2005 09:06

Gólman fotbalistů Sparty Jaromír Blažek se v úterý večer postaví proti jednomu z nejlepších mužstev planety, londýnskému Arsenalu. I na jeho formě bude záviset úspěch českého mistra v dalším zápase letošního ročníku Ligy mistrů. Blažek zápasy s Arsenalem zažil už před pěti lety, ale tehdy pouze na lavičce. Recept na anglický velkoklub prozradil v rozhovoru pro deník Právo.

 

Sparta Praha

Před pěti roky jste byl na lavičce Sparty v utkáních s Arsenalem, jak na ně vzpomínáte?
I když jsem ani v jednom utkání nechytal, byl to pro mne obrovský zážitek. V té době jsem začínal v Lize mistrů a poprvé jsem byl na Britských ostrovech.

V čem vidíte největší nebezpečí ze strany Arsenalu?
Největším nebezpečím bude asi Henry, pokud nastoupí. Překvapilo nás, že přiletěl. Ale pochopitelně nejen on to s míčem umí a dokáže nebezpečně vystřelit. Musíme si je pohlídat a nenechat si vnutit jejich způsob hry.

Co by naopak na soupeře mohlo platit?
Dobrá hra v obraně a brejky.

S jakým výsledkem budete spokojený?
Samozřejmě nejlepší by bylo vítězství. Arsenal je ale největší favorit skupiny. Cenný proto může být i bod. Rozhodně nesmíme jen bránit, ale hrát na hranici svých možností. Porážka by nám asi sebrala šanci na postup.

Jaká je atmosféra v kabině?
Vyšel nám zápas s Blšany, což nám psychicky pomohlo. Samozřejmě na takové utkání, jaké nás čeká s Arsenalem, má trenér ušetřenou práci. Nemusí nás nijak burcovat. Každý se těší, protože to je i pro nás fotbalový svátek.

Část letenských ochozů bude prázdná, může vám to vadit?
Když dopadne los tak, jak chceme, pak v první půli ne. Ve druhé možná ano.

Myslíte, že si fanoušci uvědomují nebezpečí zavření stadiónu na zápas s Thunem?
Mám obavu, že ti, co se takhle projevují, asi ne. Nebezpečí rasistických projevů bude asi hrozit i zítra. Osobně to velice odsuzuji, něco takového je nedůstojné a nemělo by to být.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..