Rubriky:

Liga mistrů

Fandové Bayernu zaveleli: Bojkot! Příznivci Arsenalu jim tleskali

21. října 2015 18:50 - Londýn

Byli pořádně naštvaní. Vyděsila je anglická realita, a tak fandové Bayernu sáhli k protestu. A domácí příznivci jim zatleskali. I jim se kroutí prsty, když mají za milovaný fotbal platit takové pálky. Ale na rozdíl od německých diváků už byli přinuceni si zvyknout. V Anglii je vstupné na fotbal prostě v jiných kategoriích než kdekoli jinde.

 

Tony O'brien, Reuters

Až po pěti minutách hry zaujali fandové německého mistra svá místa na tribuně. Tedy alespoň většina z těch, co si koupili vstupenky do pro ně vyhraženého sektoru. Za každou museli zaplatit 64 liber. Byla to ta vůbec nejlacinější kategorie...

A to se hostujícím příznivcům vůbec nelíbilo. S poplatky se cena lístků vyšplhala v přepočtu na 100 eur (cca. 2700 Kč)

„Lístek je za 64 liber. Fotbal bez diváků nestojí ani za babku," napsali na jeden z transparentů. A ukázali ve svém sektoru, jak by to bez nich vskutku vypadalo. Tedy jen na pět minut.

„Chceme předvést, jaký je to rozdíl. Bez diváků a ve zbylých 85 minutách i alternativu s nimi," uváděli na sociálních sítích.

Je to nedostupné, stěžují si příznivci

Fandové německého klubu museli zaplatit o 40 liber více než kolik dávají za běžný zápas Bayernu v Allianz Areně. „Takové ceny dělají fotbal pro mladé a sociálně znevýhodněné fanoušky nedostupný," připojili dále v prohlášení.

Faktem je, že ceny za lístky na fotbal v Německu a Anglii jsou diametrálně odlišné. Na Premier League v průměru 52,76 liber, v Německu 23,02. I příznivci v Anglii se v minulých týdnech dobrali k protestům proti cenám. Ale neúspěšným. Tak alespoň aplausem pochválili snahu fandů Bayernu.

Těm se nelíbí ani to, že v dalších destinacích na zápasy jejich klubu výrazně rostou ceny oproti běžným utkáním. Hrajeme proti slavnému týmu, je o to větší zájem, tak je vyšší vstupné zákonité, říkají si některé kluby. V podtextu to ale může vyznívat i takto: Přijedou fandové bohatého Bayernu z bohatého Německa, tak je natáhnem.

I na stránkách Daily Mailu připomínají dramatický růst vstupného na stadióny dalších dvou účastníků skupiny LM Olympiakosu a Dinama Záhřeb.

V Pireu údajně měli fandové Bayernu platit v přepočtu 50 eur (cca. 1350 korun). V pohotovosti už je prý pokladník Dinama Záhřeb. Tam příznivce Bayernu čeká platba minimálně 40 eur (cca. 1100). „Ať si ale kluby vzpomenou, že mají také nějakou sociální odpovědnost," cituje list z prohlášení fanoušků.

vap, Sport.cz

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..