Rubriky:

Liga mistrů

Beckham už je jednou nohou v Barceloně

6. června 2003 13:06 - BARCELONA

Senzační přestup roku je na spadnutí. Anglická fotbalová ikona David Beckham má našlápnuto do Barcelony. Katalánský velkoklub je ochoten poslat do Manchesteru požadovaných 30 miliónů liber (asi 1,5 miliardy korun) a v nejbližší budoucnosti hodlá žhavou novinu oznámit. Informuje o tom britský deník The Sun ve své internetové verzi.

 

koláž Novinky

Beckhamův příchod do Barcelony byl hlavním trumfem Joana Laporta v boji o předsednické křeslo v klubu. "Za Beckhama je to skvělá cena. On ty peníze dokáže klubu vydělat zpět," je si jist Laporta. Kouč anglického šampióna Alex Ferguson s odchodem své největší hvězdy zřejmě počítá, jak naznačuje nedávno dohodnutý přestup brazilského mistra světa Ronaldinha z francouzského Paris St. Germain a další usilovné pátrání v přestupových vodách.

V souvislosti s Beckhamovým přestupem se v minulých dnech spíše hovořilo o jiném španělském gigantovi - Realu Madrid. Zdá se ale, že věčný rival z Barcelony byl tentokrát rychlejší a sólokapra ulovil pro sebe. "Mluvili jsme s šéfem United Peterem Kenyonem a jsme skutečně jen krůček od dohody. Jsem velkým optimistou. Kenyon je myšlence prodat Beckhama do Barcelony velmi nakloněn," řekl Laportův zástupce Sandro Rosell obvykle dobře informovanému The Sun.

V hlavní roli Beckham
SPEKULACE Odpálí Manchester přestupovou bombu?
SPOR S KOUČEM Hvězda na lavičce
MÓDA Angličany má podle kapitána obléci Armani
ZRANĚNÍ Ferguson rozbil Beckhamovi hlavu
SARS Beckham se nebojí, jede na turné
PŘESTUP Tajné hovory pokračují

Barcelona mu padne k nohám

Laporta má s Beckhamem velké plány. Kapitán anglické reprezentace se má v jeho představách stát vůdcem znovuzrozené Barcelony. Ta stála v minulých letech spíše ve stínu, z něhož ale nyní hodlá vyjít. "Vrátíme se tam, kam patříme. Na vrchol," prohlásil Laporta, který případný Beckhamův příchod označil za nejvelkolepější ve slavné klubové historii.

"David je naprosto dokonalý. Barcelona by mu padla k nohám, fanoušci by jej milovali. Je přesně tím typem hráče, který je dokáže okouzlit. S ním se začne psát nová historie týmu, je to vzrušující," dodal Laporta.

Novinky

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..