Liverpool a Hamburk jsou v Lize mistrů

Fotbalisté Liverpoolu prošli do hlavní soutěže Ligy mistrů, i když se po úvodním utkání proti Maccabi Haifa museli o postup strachovat. Po domácí výhře 2:1 remizoval loňský držitel trofeje 1:1 v úterní odvetě, která se kvůli napjaté bezpečnostní situaci v Izraeli hrála v Kyjevě. Postoupil i Hamburk s Davidem Jarolímem a slavný italský AC Milán.

Liverpool byl v první půli lepší, dokázal si vytvořit tlak a byl výrazně pilnější ve střelbě. Gól ale dal až reprezentační útočník Crouch v 54. minutě, kdy poslal hlavou do sítě přesný Pennantův centr.

Jenže o devět minut později vyrovnal z ojedinělé šance Izraelců Colautti, k němuž se odrazil míč po Andersonově střele, a anglický tým se musel až do závěrečného hvizdu obávat o postup. Blízko k druhému gólu, který by znamenal prodloužení, měl znovu Colautti, ale jeho ránu mířící do horního rohu branky dokázal Reina vyrazit.

Jarolím odehrál celý zápas

Ligu mistrů si zahraje také Hamburk. Německý tým, v jehož dresu odehrál celý zápas český reprezentační záložník David Jarolím, remizoval ve Španělsku s Osasunou Pamplona 1:1, což mu po domácím bezbrankovém výsledku stačilo k postupu.

Domácí vedli už od šesté minuty, kdy po rohovém kopu využil Cuellar chyby soupeřových zadáků a hlavou skóroval. Hamburk zachránil až De Jong, který čtvrt hodiny před koncem zápasu vyrovnal. Osasuna tak bude stejně jako Haifa pokračovat v Poháru UEFA.

AC Milán vyhrál oba zápasy

Loňský finalista Ligy mistrů AC Milán si zajistil postup přes Crvenou Zvezdu Bělehrad, když dokázal vyhrát oba zápasy. V odvetě v srbské metropoli zvítězili hosté 2:1 brankami Inzaghiho a Seedorfa, domácí celek pak už jen snížil. Jankulovski proseděl celý zápas na milánské lavičce.

Ani za Austrii Vídeň dnes český hráč nenastoupil, zraněný záložník Štěpán Vachoušek sledoval snažení svých spoluhráčů jen na dálku. Rakouský celek neměl v Portugalsku proti lisabonské Benfice šanci, prohrál 0:3.

Salcburk ve Valencii rychle přišel o jednobrankový náskok z domácího duelu, na stadionu Mestalla nakonec prohrál 0:3 a bude rovněž pokračovat v Poháru UEFA. Trenéři Lothar Matthäus a Giovanni Trapattoni zařadili do základní sestavy Salcburku českého záložníka Karla Pitáka, po přestávce se do hry postupně zapojili i jeho krajani Vratislav Lokvenc a Patrik Ježek.

Výsledky - 3. předkolo:
Maccabi Haifa (Izr.) - FC Liverpool 1:1 (0:0)
Branky: 63. Colautti - 54. Crouch. Rozhodčí: Rosetti (It.). První zápas 1:2, postoupil Liverpool. Hráno v Kyjevě.
Osasuna Pamplona - SV Hamburk 1:1 (1:0)
Branky: 6. Cuellar - 74. De Jong. Rozhodčí: Busacca (Švýc.). Diváci: 18 767. První zápas 0:0, postoupil Hamburk.
Crvena Zvezda Bělehrad - AC Milán 1:2 (0:1)
Branky: 80. Dokič - 29. F. Inzaghi, 79. Seedorf. Rozhodčí: Larsen (Dán.). Diváci: 55 000. První zápas 0:1, postoupil AC Milán.
Benfica Lisabon - Austria Vídeň 3:0 (2:0)
Branky: 21. Rui Costa, 45+2. Nuno Gomes, 57. Petit. Rozhodčí: Hauge (Nor.). Diváci: 58 10. První zápas 1:1, postoupila Benfica.
CF Valencie - Red Bull Salzburk 3:0 (2:0)
Branky: 12. Morientes, 32. Villa, 90+3. Silva. Rozhodčí: Michel (SR). Diváci: 53 000. První zápas 0:1, postoupila Valencie.