Arsenal v Lize mistrů prohrál s CSKA Moskva

Fotbalistům Lyonu a Manchesteru United schází k postupu do osmifinále Ligy mistrů už jen krůček. Oba týmy po suverénních vítězstvích v zápasech 3. kola základních skupin mají na kontě po devíti bodech. Největším překvapením úterního večera byla výhra CSKA Moskva 1:0 nad Arsenalem, který ztratil první body v soutěži a o postup se ještě bude muset poprat.

Jako první vyběhli na trávník v mrazivém počasí fotbalisté v Moskvě a domácí CSKA poprvé v historii svých vystoupení v evropských pohárech porazil anglický klub. O výhře ruského celku rozhodl trestný kop ve 24. minutě: brazilský útočník Daniel Carvalho propálil 'hladovou zeď' a brankář Jens Lehmann neměl šanci.

Arsenal měl po celý průběh utkání míč častěji na kopačkách, soupeře i přestřílel, ale opravdových šancí měl minimum. A když už v 86. minutě vstřelil Henry vyrovnávací gól, rozhodčí Mejuto González mu ho neprávem upřel v domnění, že si francouzský útočník míč zpracoval rukou. Český záložník Tomáš Rosický v té době už na hřišti nebyl, protože ho v 86. minutě vystřídal Theo Walcott.

Lyonu mráz v Kyjevě nevadil

Vítězství ruského celku zamotalo vývoj ve skupině, kde se vrátilo po vysoké výhře 4:1 nad Hamburkem do hry Porto. Německý klub, kterému chyběl zraněný David Jarolím, potvrzoval nevydařený podzim a už před odchodem do šaten po penaltové trefě Lucha Gonzáleze prohrával o dvě branky. Nakonec německý klub odjel s debaklem, který zmírnil jednou trefou v závěru, ale na svém kontě dál nemá ani bod.

Ještě větší zimu než v Moskvě měli v Kyjevě, ale hráčům z jihofrancouzského Lyonu dvoustupňový mraz pranic nevadil. Soupeře svým kombinačním fotbalem jasně přehrávali a už před poločasem nastříleli do branky domácího Dynama v rozmezí sedmi minut dva góly. Třetí přidal krátce po změně stran Malouda a pak si hosté tříbodový zisk už jen v pohodě hlídali. Nyní mají v čele skupiny F devět bodů a jsou jednou nohou v osmifinále, kterému se přiblížil v druhém duelu skupiny také Real Madrid.

I on si počínal na hřišti Steauy Bukurešť suverénně: výhru 4:1 načal už v deváté minutě Sergio Ramos po rohu Gutiho, ještě před poločasem navíc přidal Raúl po přihrávce z levé strany od Van Nistelrooije druhý gól utkání a svůj 53. v Lize mistrů. I nizozemský kanonýr se dočkal, svým 50. gólem v soutěži uzavřel výsledek.

Jarošík hrál až v závěru

Manchester porazil na svém hřišti FC Kodaň s přehledem 3:0 a k postupu už mu stačí ve zbývajících třech zápasech uhrát za určitých okolností pouze jeden bod.

Fotbalová Liga mistrů on-line na Sport.cz:
Skupina F:Celtic vs. Benfica

Celtic Glasgow nastoupil znovu bez Jiřího Jarošíka v základní sestavě a proti Benfice si vypracoval trvalý tlak. Nejnebezpečnější sice byli jeho hráči při standardních situacích, gólu se ale dočkali až krátce po změně stran: po akci z levé strany se skvěle uvnitř šestnáctky zorientoval Miller a změnil směr Nakamurovy střely do správných míst. Hosté mohli rychle odpovědět: v 57. minutě Nuňo Assis pálil nádherně z dvaceti metrů, ale nastřelil jen břevno.

Jenže místo vyrovnání přišel v 66. minutě rychlý brejk a druhý Millerův gól, na který už hosté odpověď nenašli. Jarošík se dostal na hřiště šest minut před koncem a byl u toho, když jeho tým zvýšil na konečných 3:0.

Jankulovski úspěšnější než Zítka

Souboj dvou českých reprezentantů vyhrál v Bruselu Marek Jankulovski, jehož AC Milán zvítězil na hřišti Anderlechtu s Danielem Zítkou v brance 1:0 po přesné trefě Brazilce Kaká z pětadvaceti metrů. V té době přitom už hosté hráli v deseti bez vyloučeného Bonery, který v 47. minutě viděl druhou žlutou kartu. Belgický tým dlouho nemohl najít na soupeře recept a dostal ho do nebezpečných momentů až v době, kdy prohrával.

V druhém duelu skupiny G porazilo Lille na vypůjčeném stadionu v Lensu AEK Atény 3:1 a probojovalo se na druhé místo tabulky. Vítězný gól vstřelil střídající Gygax v 82. minutě po čtyřminutovém pobytu na trávníku, definitivní rozhodnutí přinesla Makounova trefa z nastaveného času.

Liga mistrů - 3. kolo:
Skupina E:
Steaua Bukurešť - Real Madrid 1:4 (0:2)
Branky: 64. Badea - 9. Sergio Ramos, 34. Raúl, 56. Robinho, 76. Van Nistelrooij. Rozhodčí: Rosetti (It.). Diváci: 20.000.
Dynamo Kyjev - Olympique Lyon 0:3 (0:2)
Branky: 31. Juninho, 38. Källström, 50. Malouda. Rozhodčí: Messina (It.). Diváci: 30.000.
Tabulka skupiny E:
1. Olympique Lyon33008:09
2. Real Madrid32019:46
3. Steaua Bukurešť31025:83
4. Dynamo Kyjev30032:120
Skupina F:
Celtic Glasgow - Benfica Lisabon 3:0 (0:0)
Branky: 55. a 66. Miller, 90. Pearson. Rozhodčí: Braamhaar (Niz.). Diváci: 57.450.
Manchester United - FC Kodaň 3:0 (1:0)
Branky: 39. Scholes, 46. O'Shea, 82. Richardson. Rozhodčí: Wegereef (Niz.). Diváci: 72.020.
CSKA Moskva - FC Arsenal 1:0 (1:0)
Branka: 24. Carvalho. Rozhodčí: Mejuto González (Šp.). Diváci: 27.000.
FC Porto - Hamburger SV 4:1 (2:0)
Branky: 14. a 81. Lisandro Lopéz, 45+3. Lucho González z pen., 60. Postiga - 89. Trochowski. Rozhodčí: Hamer (Luc.). Diváci: 31.109.
OSC Lille - AEK Atény 3:1 (0:0)
Branky: 64. Robail, 82. Gygax, 90+1. Makoun - 68. Ivič. Rozhodčí: Meyer (Něm.). Diváci: 33.000.
RSC Anderlecht - AC Milán 0:1 (0:0)
Branka: 58. Kaká. Rozhodčí: Medina Cantalejo (Šp.). ČK: 47. Bonera (Milán). Diváci: 21.800.